Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

6. novembris, 2022

Valmiera un Riga čempioni noskaidros pēdējā kārtā; RFS tiek bronza un eirokausi

Valmiera un Riga futbolisti svētdien Optibet Latvijas futbola virslīgas sezonas 35.kārtas spēlēs izcīnīja panākumus, līdz ar to šīs sezonas čempioni tiks noskaidroti pēdējā kārtā nākamās nedēļas nogalē, kamēr citā mačā RFS spēlēja neizšķirti pret Liepāju un nodrošināja vietu UEFA Konferences līgas kvalifikācijā.

Krīzes laika pretrunas ES iekšienē © DIENA

Starp Vāciju un Franciju, kā arī starp Vāciju un Poliju šobrīd pastāv ļoti saspīlētas attiecības – var pat teikt, ka sliktākās visā apvienotās Eiropas pastāvēšanas vēsturē. Kādi ir šo saspīlējumu cēloņi, un pie kādām sekām pretrunas var novest Eiropas Savienības mērogā?

Caur atslēgas caurumu Latvijas vēsturē © DIENA

Mārtiņš Ķibilds nepiedzīvoja sava populārā dokumentālo raidījumu cikla Atslēgas turpinājumu. Tagad tas ir noticis: iznākusi grāmata, kas veidos arī jaunus lasīšanas ieradumus

Kauleņaugļu destilāti © DIENA

Līdz pat pagājušā gadsimta 80. gadiem kauleņaugu destilātu gatavotāji neizbēgami sadūrās ar stereotipu, ka no kauleņaugiem tiek gatavoti vienkārši, zemnieciska stila brendiji.

Padomju propagandas zvaigzne © DIENA

Pirms 45 gadiem aizsaulē aizgāja Aleksejs Stahanovs – leģendārais padomju ogļracis, kura vārdā bija nosaukta sociālistiskā darba trieciennieku kustība. Tieši viņš pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados aizsāka PSRS Komunistiskās partijas un valsts vadoņu aktīvi atbalstīto visdažādākajās nozarēs strādājošo darbaļaužu dzīšanos pēc jauniem darba ražīguma rekordiem, kas gan neefektīvajai ekonomiskajai sistēmai neko daudz nedeva.

Kalamatas olīvas © DIENA

Vienas no īpaši garšīgām olīvām, turklāt skaistā, tumši violetā krāsā. Kalamata ir pilsēta Grieķijā, tai par godu arī nosaukums, un, kamēr mums aizsācies novembris, ir tik patīkami iztēloties silto turienes klimatu un baudīt Vidusjūras veltes! Olīvas ēdieniem piešķir īpašu noti, un Kalamatas olīvām vēl piedevām ir brīnišķīga, gaļīga tekstūra.

Rezolūciju, naftas, gāzes un dolāru fronte © DIENA

Ieilgušais karš Ukrainā, protams, nenozīmē tikai kaujas. Tas ietekmē arī dažādu valstu savstarpējās attiecības un sadarbību starptautiskajā politikā un ekonomikā. Kāda aina zīmējas šajā "frontē"?

Ostapenko un Kičenoka sasniedz pusfinālu WTA finālturnīrā

Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko un ukrainietes Ļudmilas Kičenokas duets sestdien ASV pilsētā Fortvērtā WTA sezonas noslēguma turnīra dubultspēļu sacensībās sasniedza pusfinālu, kurā stāsies pretī čehietēm Barborai Krejčīkovai un Kateržinai Sinjakovai.

Nākamā nedēļa būs silta, brīžiem līs

Nākamnedēļ Latvijā gaidāms silts laiks, tiks pārspēti maksimālās gaisa temperatūras rekordi un brīžiem līs, liecina jaunākās laika prognozes.

Līdere dzīvē. Saruna ar Latvijas vadošo tenisisti Aļonu Ostapenko © DIENA

Daudziem viņa paliek atmiņā ar dažbrīd ļoti emocionālu uzvedību spēļu laikā, bet talantīgās tenisistes sasniegumus un talantu neviens nevar noliegt. Aļona Ostapenko šosezon ilgstoši turējās pasaules ranga pirmajā divdesmitniekā , bet dubultspēlēs pat bija sasniegusi desmitnieku, šajā ieskaitē divas reizes sacenšoties Grand Slam sacensību pusfinālā un spējot kvalificēties sezonas finālturnīram. Aļona uzsver, ka dzīvē ir līdere, kurai nekad nepatīk zaudēt, bet nodarboties ar sportu vien viņai ir garlaicīgi, tāpēc jau drīz uzsāks ceļu pretim augstākās izglītības iegūšanai.

Kalendārs

Novembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11