Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

9. novembris, 2022

Šoigu devis pavēli atstāt Hersonu

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu trešdien devis pavēli no Dņepras labā krasta atvilkt karaspēku, kas okupējis daļu Hersonas apgabala, ziņo krievu mediji.

Mākslīgas patiesības īstenas laimes vārdā. Iestudēta izrāde SIA Ģimenes romāns © DIENA

Vai kādreiz esi gribējis, kaut varētu izvēlēties, kā pret tevi izturas un kā runā mīļotais, ģimene, draugs vai priekšnieks? Ir taču brīži, kad vajag, lai kāds uzmundrina. Neviena tāda nav? Jādodas uz Japānu, jo tur ir kāds neparasts uzņēmums, kura darbības mērķis ir mazināt XXI gs. izplatītāko saslimšanu, kas nepazīst nedz ģeogrāfisku robežu, nedz kultūru atšķirību, – vientulību. Nē, tā nav psihoterapija, bet… Kas tas ir? Par to – Valmieras teātra iestudējums SIA Ģimenes romāns.

Rotko centrā norisināsies Ingas Pizānes dzejvakars

Trešdien, 23. novembrī, plkst. 18.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē Līgas Griķes mūzikas pavadībā izskanēs Ingas Pizānes dzejvakars Tas pats izmisums un mazliet pēc...

Miris krievu ieceltā Hersonas vietvalža vietnieks

Krievijas totalitārā režīma kontrolētie mediji ziņo, ka miris krievu ieceltā Hersonas apgabala okupēto teritoriju vietvalža vietnieks Kirils Stremousovs.

Karalim Čārlzam III mests ar olām

Lielbritānijas karalis Čārlzs III un karaliene konsorte Kamilla trešdien par mata tiesu izvairījušies no olām, ar kurām tika mests viņu Jorkas vizītes laikā, vēsta britu mediji.

Pentagons: Krievija zaudējusi pusi kaujas tanku

Krievija, pēc visa spriežot, karā pret Ukrainu zaudējusi pusi pamata kaujas tanku un iztērējusi lielu daļu augstas precizitātes ieroču, uzskata ASV aizsardzības ministra vietnieks politikas jautājumos Kolins Kāls.

Bulduru izstāžu namā norisināsies laikmetīgās mākslas konkursizstāde Cik vērts?

Otrdien, 15. novembrī, plkst. 18.00 Jūrmalas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu nams tiks atklāta konkursizstāde Cik vērts? Laikmetīgās mākslas darbos mākslinieki reflektē par vērtīgo, pievēršoties personīgi, valstiski vai globāli aktuālām tēmām kā ģimenes vērtības, miera un kara tēma, ekonomiskā situācija, indivīda labbūtība un citas.

VSAA brīdina par krāpnieciskiem e-pastiem un īsziņām iestādes vārdā

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka tās vārdā iedzīvotājiem tiek izplatīti krāpnieciski e-pasti un īsziņas telefonā, it kā atgādinot par pienākošos pabalstu, ar lūgumu reģistrēties, sekot saitei vai atvērt e-pasta pielikumu.

Televīzijā varēs noskatīties jaunākās Latvijā veidotās filmas

Valsts svētku nedēļas laikā Tet vienuviet aicina noskatīties jaunākās Latvijā veidotās filmas, kas pašlaik tiek rādītas arī kinoteātros, – Māsas un Upurga, kā arī citas iemīļotas un jau par klasiku kļuvušas latviešu filmas – tās visas ir pieejamas izklaides platformā Tet TV+ sadaļā Latviešu filmas.

IDB par vardarbību un bezdarbību rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas amatpersonām

Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai oktobra beigās nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām – pret vienu VP amatpersonu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, savukārt pret otru VP amatpersonu - par tās bezdarbību.

Ušakovs: Nav tiesību spēlēties ar definīcijām - Krievija ir agresors

Patlaban nav tiesību manevrēt vai spēlēties ar definīcijām - Krievija ir agresors, savukārt Krima, Doņecka, Luhanska, Hersona, Zaporižja ir Ukraina, aģentūrai LETA uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, partijas "Saskaņa" domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Augstāk nav kur kāpt © DIENA

"1995. gada 14. maijā, stāvot Everesta virsotnē ne gluži vairs uz cilvēku zemes un ne pa īstam arī vēl dievu debesīs, uz četrdesmit piecām minūtēm divi latvieši pirmo reizi kļuva par visaugstākajiem cilvēkiem pasaulē." Tā teikts grāmatas par Teodoru Ķirsi un Imantu Zaulu Ceļš nekad nebeidzas priekšvārdā, kura nākamajā teikumā uzsvērts: "Šo brīdi deviņu vīru komanda bija gatavojusi turpat divus mēnešus, pusi laika pavadot necilvēcīgos augstumos virs 6400 metriem, apstākļos, kuros izdzīvot vien jau ir sasniegums.""

Top Digitālā bibliotēka vienotai Latvijas kultūras mantojuma pieejamībai

Tuvojoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Latvijas valsts projekta Kultūras mantojuma satura digitalizācija (2. kārta) noslēgumam, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar partneriem izveidojusi vienotas piekļuves pakalpojumu Latvijas kultūras mantojuma saturam tiešsaistē.

Elksniņš no Saskaņas aiziet nedomā

Daugavpils pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Elksniņš no partijas "Saskaņa" aiziet nedomā, un pauž pārliecību, ka partijai ir jāmainās, aģentūrai LETA pauda politiķis.

Izsludina pieteikšanos uz papildvietām jauniešu uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē Uzdrīksties Uzvarēt

Palielinot vietu skaitu, pagarināta pieteikšanās Latvijas lielākajai jauniešu uzņēmējdarbības iedvesmas konferencei Uzdrīksties Uzvarēt, ko organizē izglītības organizācija Junior Achievement Latvia kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Skolēni un studenti vēl šonedēļ līdz svētdienai var pagūt reģistrēties, lai jau 16. novembrī starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala klātienē iedvesmotos un gūtu idejas sava uzņēmuma izveidei no veiksmīgākajiem, drosmīgākajiem un spilgtākajiem Latvijas un ārvalstu uzņēmējiem un māksliniekiem. Dalība konferencē ir bezmaksas.

Pelosi: Demokrāti startējuši krietni labāk par gaidīto

Kaut arī vairākos ASV vidustermiņa vēlēšanu balsojumos iznākums vēl nav zināms, jo kandidāti saņēmuši teju vienādu atbalstu, "ir skaidrs, ka Pārstāvju palātas locekļi un kandidāti demokrāti visā valstī startējuši ievērojami labāk, nekā tas tika sagaidīts", paziņojumā par vēlēšanu rezultātiem apliecināja ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

Meklē, kur noenkuroties © DIENA

Liepājas Universitāte (LiepU) jau šā gada februārī parakstīja nodoma protokolu par reorganizāciju.

Kalendārs

Novembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11