Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

2. novembris, 2022

Topošā koalīcija vienojusies par sadarbības memoranda noslēgšanu

Topošās koalīcijas partneri "Jaunā vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība šodien vienojušās par sadarbības memoranda noslēgšanu, pēc trīs politisko spēku sarunām pavēstīja JV līderis, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Kariņš: Vienošanās par atbildību sadali varētu notikt rīt

Vienošanās par atbildību sadali ir nākamais solis valdības veidošanas sarunās, kas, iespējams, varētu notikt rīt, trešdien pēc partiju pārstāvju tikšanās žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Potenciālās koalīcijas partneri panāk vienošanos par Enerģētikas, vides un klimata ministrijas veidošanu

Partiju apvienībai "Jaunā vienotība" (JV) ir izdevies panākt vienošanos ar pārējiem potenciālās koalīcijas politiskajiem spēkiem - "Apvienoto sarakstu" (AS) un Nacionālo apvienību (NA) - par jaunās Enerģētikas un klimata ministrijas veidošanu, trešdien pēc partiju pārstāvju tikšanās žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

31. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls piedāvās spožu ceļojumu mūzikas pasaulē

Liepājas Simfoniskais orķestris nākamā gada pavasarī, no 25. februāra līdz 11. martam, jau 31. reizi aicinās klausītājus uz Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, piedāvājot bagātīgu un spilgtu ceļojumu mūzikas pasaulē. Tirdzniecībā jau pieejamas biļetes uz festivāla koncertiem, kuros varēs piedzīvot gan simfonisko mūziku ar spožiem solistiem, gan džezu, gan latviešu kormūziku un kamermūziku.

Kinooperatora Mika Zvirbuļa 85. dzimšanas dienā norisināsies jubilejas pasākums un grāmatas atvēršanas svētki

Latvijas kinovēstures leģenda, kinooperators un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Miks Zvirbulis 2022. gada 9. novembrī svinēs 85. dzimšanas dienu. Atzīmējot šo nozīmīgo jubileju un godinot izcilo personību, Latvijas Kinematogrāfistu savienība un izdevniecība Latvijas mediji rīko jubilejas pasākumu un grāmatas atvēršanas svētkus kinoteātrī Splendid Palace 9. novembrī plkst. 18.30, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs Rīgas Grāmatu svētkos aicina apmeklēt plašu programmu

Nedēļas nogalē, 4. un 5. novembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Rīgas Grāmatu svētki. Arī bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs piedalīsies grāmatu svētkos un aicina lielos un mazos lasītājus gan apmeklēt svētkus kopumā – iepazīties ar jaunākajām grāmatām un iegādāties tās par izdevīgākām cenām, gan LNB 1.izstāžu zālē apskatīt sērijas Bikibuks oriģinālilustrāciju izstādi BikiMETRS, gan piedalīties sarunā par lasītpratību un klausīties dziesmas koncertā BikiDZIESMA.

Kinoteātra Kino Bize 10. jubilejai veltīto programmu turpinās filma Svētie Motori

Kinoteātra Kino Bize 10. jubilejai veltīto programmu Klasikas kino vakari, kas šogad pievērsusies spožākajiem kinodarbiem no 2012. gada, novembrī turpinās franču režisora Leosa Karaksa nepieradināmā drāma Svētie Motori (2012). Divos seansos 11. un 12. novembrī skatītāji aicināti izbaudīt kinematogrāfisku ceļojumu cauri Parīzei ar ilglaicīgo Leosa Karaksa līdzgaitnieku, aktieri Denī Lavānu galvenajā lomā.

Valdība piešķir finansējumu ar okupācijas režīmu slavinošo objektu demontāžu saistītajiem darbiem

Valdība 2.novembra sēdē lēma no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem piešķirt finansējumu ne vairāk kā 123 019 eiro apmērā, lai Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) un Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) biedrība varētu segt izdevumus, kas radušies saistībā ar okupācijas režīmu slavinošo objektu izvērtēšanu, dokumentēšanu un to fragmentu iekļaušanu LOM krājumā, informēja Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Zonne-Zumberga.

Točs/Fokerots ar uzvaru uzsāk Sohāras Future turnīru

Latvijas pludmales volejbola duets Edgars Točs un Kristians Fokerots trešdien ar panākumu uzsāka Omānā notiekošā pludmales volejbola profesionālās tūres (BPT) Sohāras Future turnīru.

Par 1,75 miljoniem eiro veiks Valmieras Drāmas teātra neatliekamos būvdarbus

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) noslēgusi līgumu par 1,75 miljoniem eiro ar būvuzņēmumu SIA AIMASA par neatliekamo būvdarbu veikšanu, kas nepieciešami Valmieras Drāmas teātra (VDT) ēkas nesošo konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes nodrošināšanai, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Rīt Siguldas novada dome vēlēs jaunu domes priekšsēdētāju

Rīt, 3.novembrī, plkst.8.30 sasaukta Siguldas novada domes ārkārtas sēde, lai lemtu par jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Leimane.

FOTO: Konkursā noskaidroti Latvijas labākie skolotāji – Ekselences balvas laureāti

Otrdien, 1. novembra vakarā, svinīgā ceremonijā Ekselences balvas un stipendijas 1400 eiro apmērā saņēmuši valstī profesionālākie skolotāji, kuru sniegumu divās atlases kārtās novērtēja kā skolēni, vecāki un kolēģi, tā arī izglītības eksperti un uzņēmēji. Par labāko bioloģijas skolotāju atzīta – Lāsma Krastiņa no Bauskas Valsts ģimnāzijas, par fizikas – Kārlis Daģis no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, ķīmijas – Sandra Ziemele no Līvānu 1. vidusskolas, matemātikas – Liene Purgaile no Rīgas Franču liceja, bet Ekselences balvu kā labākais vācu valodas skolotājs saņēma Kirils Soklakovs no J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas.

Inflācija maina tirgu © DIENA

Daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem trūkst izpratnes par to, kā jārīkojas, lai novērstu jebkāda veida juridiskos riskus darījumos ar nekustamo īpašumu.

Kino Cēsis skatāma Ditas Rietumas Eiropas kinofestivālu izlases programma

Jau vairākas sezonas Kino Cēsis saviem apmeklētājiem piedāvā īpaši izmeklētu Eiropas filmu izlasi, kas top sadarbībā ar kino teorētiķi Ditu Rietumu. Šobrīd izziņota jaunākā programma, dodot iespēju kino gardēžiem noskatīties nozīmīgākās filmas, kas vēl nupat pabijušas uz Eiropas prestižāko kinofestivālu ekrāniem, informēja koncertzāles Cēsis mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Novembrī gaidāma plaša Latvijas Nacionālā baleta simtgades programma

Novembrī Latvijas Nacionālais balets aicina skatītājus uz plašu simtgades programmu. 5. novembrī notiks baleta Serenāde. Carmina Burana pirmizrāde, kam sekos filmu programma, izglītojošas sarunas, jauna grāmata, bet simtgades kulminācija 1. decembrī būs krāšņs Galā koncerts, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Nets zaudē pirmajā mačā bez atlaistā trenera Neša

Pirmajā mačā pēc galvenā trenera Stīva Neša atlaišanas no amata zaudējumu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) otrdien piedzīvoja Bruklinas Nets vienība, kas savā laukumā piekāpās Čikāgas Bulls komandai.

Asinsdonoru centrs novembrī dosies 56 izbraukumos

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) novembrī dosies 56 izbraukumos un aicina iedzīvotājus ziedot O- asins grupas asinis, informēja VADC Sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Kleinhofa.

Izdota latviešu-igauņu-latviešu jocīgā vārdnīca

Izdevniecība Helios laidusi klajā igauņu dzejnieka un tulkotāja Contras (īstajā vārdā – Margus Konnula) latviešu-igauņu-latviešu jocīgo vārdnīcu Kuram, vedas! Kuram vedas?. Igauņu un latviešu valodām ir interesantas, neparastas un bieži vien pat humoristiskas līdzības. Asprātīgajā krājumā, kuru ilustrējusi pazīstamā latviešu māksliniece un dzejniece Lote Vilma, apkopoti spožākie abu valodu dārgakmeņi.

Kalendārs

Novembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11