Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

16. novembris, 2022

FOTO: Svētku nedēļā valsts augstākajos sakaru torņos plīvo valsts karogi

No 16.novembra valsts augstākajos sakaru torņos uzsākta valsts karogu pacelšana un, ja laikapstākļi ļaus, karogi 15 torņos plīvos līdz pat 21.novembrim, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Valsts un Eiropas Savienībā augstākajā karoga mastā Rīgā, Zaķusalā karogs tiks pacelts 18.novembra rītā.

Moraveckis: Krievija varēja incidentu ieplānot, lai sanaidotu Poliju un Ukrainu

Polijā Ļubļinas vojevodistes Pševoduvas ciema lauksaimniecības uzņēmumā trāpījusi raķete bija padomju ražojumu un tā, pēc visa spriežot, bija Ukrainas bruņojumā, trešdien sacīja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis, norādot, ka nevar izslēgt apzinātu provokācijas scenārija sagatavošanu no Kremļa puses, lai sanaidotu Poliju un Ukrainu.

Signes Baumanes filma Mans laulību projekts uzrunā skatītājus visā pasaulē

Godalgotā Signes Baumanes filma Mans laulību projekts apceļo pasauli – kopš pirmizrādes Ņujorkā iekļauta jau vairāk nekā 40 festivālu programmās un pulcējusi savam žanram – pieaugušo animācijai – rekordlielu skatītāju skaitu, kopumā to noskatījušies jau vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku.

Cilvēks ir radošs jebkurā dzīves posmā. Tapusi dokumentālā filma par Vari Braslu © DIENA

Savu dzīvi sāk mākslas darbi, kas tapuši specifiskajā Covid-19 pandēmijas laikā. Tikko Latvijas Televīzija demonstrēja režisora Ivara Zviedra dokumentālo filmu Bahs pret covid. 17. novembrī LTV1 21.10, vēlāk Replay.lv būs skatāma režisores Lienes Eicēnas un scenāristes Henrietas Verhoustinskas dokumentālā filma Es neesmu klaviernieks.

Jaunzemi rotē uz citu amatu © DIENA

Ir uzsākta procedūra, lai no amata atstādināto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi pārceltu citā amatā – Finanšu ministrijā (FM). Šādu portāla diena.lv rīcībā nonākušo neoficiālo informāciju apstiprināja FM Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.

Eksperts: Krievija ir pilnībā atbildīga par incidentu Polijā

Krievija ir pilnībā atbildīga par incidentu Polijā, jo Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete tika izšauta, lai pārtveru Krievijas palaistās raķetes, aģentūrai LETA uzsvēra Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.

Pagarina reģistrāciju jaunajos Rīgas pašvaldības bērnudārzos

Reaģējot uz valsts pārvaldes portāla "Latvija.lv" e-pakalpojuma "Bērna reģistrācija pirmsskolas iestāžu rindā" periodiskiem darbības traucējumiem, līdz svētdienai, 27.novembrim, ir pagarināta bērnu pieteikšana Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Ozoliņš" un "Dzīpariņš", aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Rasas un Raita Šmitu darbs Atmosfēriskais mežs skatāms Minhenē un Āzijā

Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar kuratoru Jensu Hauzeru (Jens Hauser) šonedēļ Minhenē organizē jaunu Zaļš – atmaskots izstādi un simpoziju, turpinot iepriekšējos RIXC festivālos aizsākto tematiku par "zaļo" kā vienu no mūsu laika paradoksālākajām un pretrunīgākajām tēmām.

Zobu birstes otrā dzīve

Zobu birsti iesaka mainīt ik pēc 2–3 mēnešiem, taču to var izmantot citu lietu tīrīšanai.

Veselības ceļā – kopā ar savējiem

Jau gandrīz četrus gadu desmitus farmaceita asistente Līga Kellija strādā aptiekā, un gandrīz visu laiku – Praulienā, Mēness aptiekā ar poētisku nosaukumu – Saules lāse. Tā šajā Madonas novada pagastā ir arī vienīgā vieta, kur iedzīvotāji ik dienu var sastapt mediķi, tādēļ savējiem Līgas padoms un atbalsts veselības uzturēšanā ir zelta vērts.

Skolēni internetā izsmej cits citu un pedagogus – kā rīkoties skolām?

Aizvadītā mēneša laikā Drossinternets.lv ziņojumu līnijā ir strauji pieaudzis ziņojumu skaits par skolotāju apcelšanu virtuālajā vidē. Jaunieši mēdz veidot skolu kontus Instagram, kur ievieto mēmes, jokus un, diemžēl, arī privātu un aizskarošu informāciju gan par skolas biedriem, gan arī par skolotājiem.

Trīs ieteikumi labākā snieguma parādīšanai © DIENA

Kā definēt panākumus sportā? Lielākajai daļai sportistu, treneru un vecāku panākumi asociējas ar rezultātiem, konkrēti izsapņotu vietu vai pleķīti uz kādu no goda pjedestāla pakāpieniem. Tomēr pārlieku lielas rūpes, pūles un satraukums var traucēt šos rezultātus sasniegt, kā arī radīt vilšanās un neapmierinātības sajūtu (vai vēl sliktāk).

Kariņš: Tiek sekots līdz notikumu attīstībai Polijā

Latvijas atbildīgie dienesti seko līdzi notikumu attīstībai un izmeklēšanai pēc notikušā Polijā, kur nokrita divas raķetes, pēc ārkārtas Ministru kabineta sēdes pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Par godīgu konkurenci © DIENA

Viena no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pamatvērtībām ir godīga konkurence, un, aizstāvot šo vērtību, ir izveidota LTRK Konkurences neitralitātes komiteja. Turklāt godīga konkurence ir demokrātiskas sabiedrības saimniekošanas sistēmas elements. Prakse rāda, ka tajos sektoros, kuros godīga konkurence tiek maksimāli ievērota, cenas ir zemākas un pakalpojums ir kvalitatīvāks.

Nākamā gada ieskaņā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausīties pasaules zelta klasiku un jaunu latviešu mūziku

Liepājas Simfoniskais orķestris nākamo gadu Liepājas koncertzālē Lielais dzintars sāks ar pasaules zelta klasiku un latviešu jaundarba pirmatskaņojumu – koncertā 27. janvārī pulksten 19 galvenā diriģenta Gunta Kuzmas pirmatskaņojumu piedzīvos Ilonas Breģes Ceturtā simfonija un Ludviga van Bēthovena Vijoļkoncerta mirdzums atklāsies ar izcilo vijolnieku Sergeju Dogadinu solista lomā.

Jānis Lūsēns radījis trīs jaunas dziesmas par godu Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes 105. jubilejai

Latvijā labi pazīstamais komponists Jānis Lūsēns un rakstniece Inguna Bauere radījuši trīs jaunas dziesmas par godu Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes (LPNP) 105. jubilejai. Jaunizveidoto skaņdarbu pirmatskaņojums būs 19. novembrī Valkas pilsētas kultūras namā, kur notiks Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. un LPNP 105. gadadienas svētku sarīkojums Daudz laimes Tev, Latvija mana! un tiks apbalvoti šī gada Valkas novada pašvaldības Atzinības rakstu laureāti.

TIEŠRAIDE: Uzņēmējdarbības iedvesmas konference #UzdrīkstiesUzvarēt

Skaties lielāko uzņēmējdarbības konferenci Latvijā #UzdrīkstiesUzvarēt tiešraidē. Konferencē ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem par drosmi un izdošanos biznesā un profesionālajā darbībā dalīsies spilgtākie Latvijas uzņēmēji un mākslinieki. Konference notiks 16. novembrī, klātienē starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala, pulcējot 6000 drosmīgākos un uzņēmīgākos jauniešus no visas Latvijas.

Kalendārs

Novembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11