Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aleksandrs Bartaševičs

Pērn ievērojami pieauguši Rēzeknes mēra uzkrājumi

Pagājušajā gadā par 28 719 eiro auguši Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (Saskaņa) uzkrājumi, liecina Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā pieejamā amatpersonas deklarācija.

Rēzeknes mērs: Šobrīd galvenais ir par jebkuru cenu sekmēt karadarbības izbeigšanu Ukrainā

Galvenais ir par jebkuru cenu sekmēt karadarbības izbeigšanu Ukrainā, jo tās rezultātā šajā valstī ik dienas bojā iet desmitiem un pat simtiem iedzīvotāju, atzina Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (Saskaņas centrs).Vai tā būtu valdība, Saeima, fiziskas vai juridiskas personas, svarīgi ir nedarīt neko tādu, kas situāciju Ukrainā vēl vairāk pasliktinātu, uzsvēra Rēzeknes mērs.

KNAB administratīvi soda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Bartaševiču

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu piemērojis 120 eiro naudas sodu Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam (SC), aģentūra LETA noskaidroja KNAB.KNAB konstatējis, ka Bartaševičs kā 100% kapitāla daļu turētāja Rēzeknes pašvaldības pārstāvis 2013.

Pašas spēkiem Rēzekne spētu tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Rēzeknē līdzīgi kā citās Latvijas lielākajās pilsētās pēdējos desmit gados Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļi piesaistīti galvenokārt ielu, kā arī citu infrastruktūras objektu sakārtošanai, tomēr izmaksu un nozīmes ziņā par vērienīgākajiem projektiem uzskatāms Latgales vēstniecības GORS jeb Austrumlatvijas koncertzāles projekts, kā arī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs Zeimuļs, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Investīciju piesaiste arī pašvaldību rokās

Aplūkojot pēdējo triju gadu ārvalstu investīciju (ĀI) piesaistes dinamiku, redzams, ka pieaudzis gan investīciju apjoms, gan to rezultātā radīto jauno darbvietu skaits. Tomēr Latvija vēl ne tuvu nav izsmēlusi savu potenciālu ĀI piesaistē. Jāpiebilst, ka Nacionālajā attīstības plānā 2020 kā viens no uzdevumiem tautsaimniecības izaugsmes sekmēšanai minēta tieši ārvalstu investīciju piesaiste, pirmdien raksta laikraksts Diena. 

Reģionu pilsētas cenšas būt draudzīgas ikvienam, kurš pārceļas no Pierīgas vai attīsta biznesu

Lai gan Rīgas mēra Nila Ušakova vēlme dalīt iedzīvotājus Rīgā deklarētajos un nedeklarētajos izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā, tomēr arī citu pilsētu mēri atbalsta iespēju ieviest tā saucamo pilsētnieka identifikācijas karti. Līdz šim par pilsētnieka identitātes kartes ieviešanu bija paziņojusi vienīgi Sigulda, bet nu zināms, ka tai pievienosies arī Rēzekne. Rēzeknieša karte tiks piešķirta tiem, kuri deklarējušies šajā pilsētā, trešdien raksta laikraksts Diena. 

Opozīcija cer iedragāt Saskaņas centra monopolu Rēzeknē

Kaut arī pirms šīs vasaras pašvaldību vēlēšanām Rēzeknē tika pieļauts, ka pēc vēlēšanām Saskaņas centra (SC) ietekme pilsētas domē jūtami mazināsies, tomēr tā nav noticis.Pilsētas iedzīvotāji patlaban - tāpat kā pirms vairākiem mēnešiem - Dienai apgalvo, ka "Rēzeknē valda Saskaņas centrs". SC opozīcijas pārstāvji gan apgalvo, ka izmantos turpmākos četrus gadus savas ietekmes stiprināšanai, bet, pēc iedzīvotāju teiktā, vērā ņemami fakti par to pagaidām neliecina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide