Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 4. marts
Alise, Auce, Enija

Andris Kolbergs

Video: Martā pirmizrādi piedzīvos daudzsēriju mākslas filma Krimināllieta iesācējam

Pie televīzijas skatītājiem 11. martā nonāks jaunā daudzsēriju krimināldrāma Krimināllieta iesācējam, kuras pamatā ir leģendārā latviešu rakstnieka, detektīvu meistara Andra Kolberga kriminālromāns Meklējiet sievieti. Spraigus notikumus 1995. gadā septiņās sērijās uz ekrāniem izdzīvos gan Latvijā jau iemīļoti aktieri un uzlecošās zvaigznes, gan spilgti aktieri no ārzemēm, informēja filmas pārstāvji.

Varoņus un nevaroņus esmu saticis uz zemes. Andris Kolbergs (1938-2021)

Sakām – latviešu detektīvs, domājam – Kolbergs; sakām – Kolbergs, domājam – latviešu detektīvs. Tas nebūt nav pārspīlējums, jo būtībā, ja vispār var runāt par tādu parādību kā latviešu detektīvs, tad tā vēsture lielā mērā sakrīt ar Andra Kolberga radošo biogrāfiju – tā Latvijas Literatūras gada balvas cildinājumā, rakstniekam 2012. gadā piešķirot mūža balvu, rakstīja literatūrkritiķis Guntis Berelis. Detektīvžanra klasiķis 5. novembrī ir devies mūžībā.

Andris Kolbergs. VIP stāsti

Izcilā latviešu kriminālromānu rakstnieka Andra Kolberga Krimonālromānu bibliotēkai, kurā tiek izdoti nozīmīgākie rakstnieka romāni, stāstu krājumi un publicistika, pievienojas sešpadsmitā grāmata – VIP stāsti, ko klajā laidis apgāds _Dienas grāmata._VIP stāstos apkopoti Andra Kolberga — ne tikai rakstnieka, bet arī kolekcionāra, mednieka un nesaudzīga sabiedrības procesu kritiķa — 20.

Izdoti Andra Kolberga nozīmīgākie publicistikas darbi

Izdevniecība Dienas Grāmata laidusi klajā Andra Kolberga grāmatu Dumpis uz laupītāju kuģa, kurā apkopoti viņa nozīmīgākie publicistikas darbi.A. K. Kriminālromānu bibliotēkas sērijā līdztekus rakstnieka romāniem un stāstu krājumiem tagad izdoti arī svarīgākie Andra Kolberga publicistikas darbi, kas tapuši Latvijas Neatkarības atgūšanas un barikāžu laikā.

Andris Kolbergs: Nav dots uzrakstīt kaut ko lēnu un mierīgu

Šogad mūža balvu par ieguldījumu literatūrā saņem Andris Kolbergs. Šai sakarā viņa mājai Pumpuros vēlies pāri intervētāju un filmētāju vilnis, kas gan jau noplacis, taču, pieļauju, Andris paspējis izstāstīt visu, ko vien gribējis izstāstīt. Iespējams, tāpēc sarunas atspēriena punkts pats no sevis uzrodas nevis no pagātnes, bet no drīzas nākotnes. Proti, izrādās, triloģija par Mendela Davidsona briljantiem, kurā ietilpst romāni Pulkstenis ar atpakaļgaitu, Klaunu maršs šausmu tirgū un Sieviete melnā un kurai punkts tika pielikts 2004. gadā, nupat grasās pārtapt tetraloģijā.

Kolberga vērojumi. Grāmatas Tas lielais diletantu laiks recenzija

Laiks, kas vairs nepieder mums, bet paliks ar mums uz visiem laikiem. Andris Kolbergs, rakstnieks, kura grāmatas ar milzīgu interesi lasījuši dažādu paaudžu ļaudis un kurš latviešu kriminālromānu ir pacēlis citā, augstākā līmenī, kura proza tulkota daudzās valodās, tagad raksta dienasgrāmatu. Nevis kā personiskus pierakstus, bet kā prozas žanru.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide