Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Arnis Cimdars

Sistēmas izmēģināšana nav garantētā iespēja. Saruna ar Arni Cimdaru

Visu neapmierinātību par tehniskajām problēmām nācās uzklausīt pašvaldību veidotajām vēlēšanu komisijām, jo cilvēki jau nešķiro, izsaka savu sāpi tiem varas pārstāvjiem, kas tajā brīdī tuvāki, – intervijā Romānam Meļņikam pauž kādreizējais ilggadējais Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

Cimdars gatavs iet politikā

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatā Arni Cimdaru nomaina ilggadējā palīdze informēšanas jautājumos Kristīne Bērziņa. Aizejot no komisijas, Cimdars gatavs pāršķirt lapu un startēt politikā.

Zaļzemnieku vadība aicina CVK vadītāja amatā nevirzīt politisku kandidātu

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina citas partijas uz Centrālās vēlēšanu komisiju (CVK) priekšsēdētāja amatu nevirzīt kādu politisku jeb ar partiju saistītu personu, aģentūrai LETA pavēstīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. ZZS pašlaik nevirza sava kandidātu uz CVK priekšsēdētāja amatu, norādīja politiķis.

Cimdars par savu iespējamo nomaiņu: Gluži kā nomainīt zirgu skrējiena laikā

Pašreizējam Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājam Arnim Cimdaram, kurš amatā ir jau 21 gadu, šis varētu būt pēdējais pilnvaru termiņš - partiju apvienības Attīstībai/Par! un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas izteikušās, ka, visticamāk, neatbalstīs Cimdara pārvēlēšanu amatā. Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Cimdars intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma šādu scenāriju dēvē kā "zirgu nomaiņu skrējiena laikā".

Valsts budžeta kavēšanās dēļ var "noraut" iespēju balsot jebkurā iecirknī

Pērn deputāti 12. Saeimas priekšpēdējā sēdē nobalsoja par grozījumiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu likumā, piedāvājot plašākas iespējas piedalīties vēlēšanās un vienlaikus ieslēdzot zaļo gaismu arī vēlēšanu sistēmas attīstībai. Tas ļautu iepriekš – triju dienu laikā pirms vispārējās EP vēlēšanu dienas 25. maijā – balsot jebkurā vēlētājam ērtā iecirknī. Lai to nodrošinātu, iecirkņos jāievieš iespēja tiešsaistē fiksēt, ka vēlētājs ieradies nobalsot iepriekš un to darīs citā iecirknī, lai tur, kur vēlētājs reģistrēts, varētu pārliecināties, vai pilsonis nav jau nobalsojis. Tas būtu ērts jauninājums, jo EP vēlēšanās ierasti balsošana notikusi tikai noteiktā iecirknī atbilstoši vēlētāju reģistram.

Cimdars: Dalība vēlēšanās vēl nav rezultāts

Dalība vēlēšanās nav uzskatāma kā rezultāts. Tas ir rādītājs, cik daudz cilvēku pozicionē sevi kā aktīvu sabiedrības locekli, Guntaram Gūtem norāda Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Neļaut vēlēšanu deķi vilkt uz savu pusi

Piektdien, 14.aprīlī, durvis vēra pašvaldību vēlēšanu komisijas, un pirmie vienpadsmit saraksti dažādās pašvaldībās jau ir iesniegti. Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsver, ka nav pamata bažām par blēdībām, skaitot balsis vēlēšanās, savukārt pret balsu pirkšanu var līdzēt vienīgi sabiedrības attieksme.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide