Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Arnis Cimdars

Cimdars: politika jāuzskata par personīgo darīšanu

Novadu reformas rezultātā iecerēts būtiski samazināt deputātu skaitu pašvaldībās. Pašlaik, lai kļūtu par deputātu, ir ļoti plašs nepieciešamo balsu skaits – no 30 līdz pat tūkstotim. Mazāko pašvaldību lielākās bažas ir tieši par to, ka tādējādi samazināsies lauku iedzīvotāju pārstāvniecība. Tāpat izskan pārmetumi, ka zudīs vēlētāju apvienību jēga, jo pašlaik tās var startēt pašvaldību vēlēšanās, kurās ir līdz 5000 iedzīvotāju, bet tik mazas pašvaldības iecerētajā teritoriālajā sadalījumā nav. Par to, kādas izmaiņas vēl būtu jāveic, Diena iztaujāja vēlēšanu ekspertu, bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju Arni Cimdaru.

Vējonis: Žēl, ka nav naudas plānotajai vēlēšanu modernizēšanai

Nepietiekamu finanšu resursu dēļ ir bažas, vai šogad izdosies ievest vēlēšanu sistēmas modernizējumus, lai vēlētājiem būtu plašākas iespējas piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, pēc tikšanās ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāju Arni Cimdaru izteicies Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Zaļzemnieku vadība aicina CVK vadītāja amatā nevirzīt politisku kandidātu

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina citas partijas uz Centrālās vēlēšanu komisiju (CVK) priekšsēdētāja amatu nevirzīt kādu politisku jeb ar partiju saistītu personu, aģentūrai LETA pavēstīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. ZZS pašlaik nevirza sava kandidātu uz CVK priekšsēdētāja amatu, norādīja politiķis.

Cimdars par savu iespējamo nomaiņu: Gluži kā nomainīt zirgu skrējiena laikā

Pašreizējam Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājam Arnim Cimdaram, kurš amatā ir jau 21 gadu, šis varētu būt pēdējais pilnvaru termiņš - partiju apvienības Attīstībai/Par! un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas izteikušās, ka, visticamāk, neatbalstīs Cimdara pārvēlēšanu amatā. Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Cimdars intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma šādu scenāriju dēvē kā "zirgu nomaiņu skrējiena laikā".

Valsts budžeta kavēšanās dēļ var "noraut" iespēju balsot jebkurā iecirknī

Pērn deputāti 12. Saeimas priekšpēdējā sēdē nobalsoja par grozījumiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu likumā, piedāvājot plašākas iespējas piedalīties vēlēšanās un vienlaikus ieslēdzot zaļo gaismu arī vēlēšanu sistēmas attīstībai. Tas ļautu iepriekš – triju dienu laikā pirms vispārējās EP vēlēšanu dienas 25. maijā – balsot jebkurā vēlētājam ērtā iecirknī. Lai to nodrošinātu, iecirkņos jāievieš iespēja tiešsaistē fiksēt, ka vēlētājs ieradies nobalsot iepriekš un to darīs citā iecirknī, lai tur, kur vēlētājs reģistrēts, varētu pārliecināties, vai pilsonis nav jau nobalsojis. Tas būtu ērts jauninājums, jo EP vēlēšanās ierasti balsošana notikusi tikai noteiktā iecirknī atbilstoši vēlētāju reģistram.

Cimdars: Dalība vēlēšanās vēl nav rezultāts

Dalība vēlēšanās nav uzskatāma kā rezultāts. Tas ir rādītājs, cik daudz cilvēku pozicionē sevi kā aktīvu sabiedrības locekli, Guntaram Gūtem norāda Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide