Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Atjaunojamā enerģija

Alternatīvo degvielu diversifikācija – nepieciešams risinājums transporta nozares zaļināšanai

Viens no izaicinošākajiem Eiropas Komisijas uzstādītajiem mērķiem klimata jomā ir – laika posmā līdz 2050. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju transporta nozarē par 90 procentiem. Ambiciozi mērķi izvirzīti arī attiecībā uz 2030. gadu. Dažādās valstīs ir atšķirīga situācija, tādēļ katrai ES valstij atstātas tiesības veikt transporta zaļināšanu pēc sava prāta. Taču uzdevuma būtība ir skaidra – no fosilajām izejvielām iegūtā degviela jāaizvieto ar atjaunojamajiem energoresursiem. Šo alternatīvo degvielu skaitā būtu biodegviela, biometāns, elektrība un ūdeņradis. Svarīgi ir efektīvi izmantot šo degvielu priekšrocības transporta zaļināšanai.

Levits: Krievijas karš pret Ukrainu ir vēl viens trauksmes zvans, lai paātrinātu transformāciju uz atjaunojamo enerģiju

Pašreizējā enerģētikas krīze, ko izraisīja Krievijas karš pret Ukrainu, ir vēl viens trauksmes zvans, kas mudina paātrināt transformāciju uz atjaunojamo enerģiju, pirmdien, 7.novembrī, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Vispārējās Konvencijas par klimata pārmaiņām konferences 27.sesijā (COP27) sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Latvenergo plāno trīs gadu laikā izveidot vēja parku pilotprojektus

Energokoncerns AS Latvenergo plāno tuvāko trīs gadu laikā izveidot vēja parku pilotprojektus, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Latvenergo padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis. Viņš atzīmēja, ka koncerna efektivitātes un attīstības programma paredz ne tikai izdevumu samazināšanu, bet arī jaunus attīstības virzienus.

ASV pilsētu mēri vienojas par ambiciozu plānu klimata izmaiņu ierobežošanai

ASV pilsētu mēri - gan demokrāti, gan republikāņi - pirmdien vienbalsīgi pieņēmuši ambiciozu plānu, kas paredz pilsētām divdesmit gadu laikā pilnībā pāriet uz atjaunojamiem enerģijas avotiem. ASV mēru konferencē Maiamibīčā vairāk nekā 250 pilsētu vadītāji pieņēma simbolisku rezolūciju, kurā paustās idejas ir pretstatā ASV prezidenta Donalda Trampa uzskatiem klimata izmaiņu jautājumos.

Četrkāršojies no biomasas saražotais elektroenerģijas apjoms

Pēdējos gados vērojams pakāpenisks atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvara pieaugums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. AER daļa Latvijā 2012.gadā bija 63 gigadžouli (60 gigadžouli 2011.gadā), portālu Diena.lv informēja CSP pārstāvis Alvis Einiks.Galvenie AER veidi Latvijā ir kurināmā koksne un hidroresursi, kas 2012.

LAEF: subsidētās enerģijas nodokļa projekts liecina par Latvenergo lobiju

Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācija (LAEF) ir izvērtējusi Ekonomikas ministrijas (EM) izziņoto projektu par subsidētās enerģijas nodokļa ieviešanu un uzskata, ka projekts pašreizējā redakcijā lobē AS Latvenergo intereses un rada maksātnespējas draudus atjaunojamās enerģijas projektiem, portālu _Diena.

Mākslinieki un zinātnieki atjaunojamās enerģijas meklējumos

Šovasar no 26. līdz 28. jūlijam Pedvālē norisināsies starptautiskais simpozijs Renewable Lab, kura laikā mākslinieki kopā ar zinātniekiem diskutēs par nākotni, dabas un tehnoloģijas attiecībām, alternatīviem enerģijas resursiem un citām ilgtspējības idejām, pastāstīja simpozija producente Agnese Baranova.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide