Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atjaunojamā enerģija

Meklē zaļus risinājumus

Par vides aizsardzību ir jārūpējas gan ikvienam cilvēkam, veidojot zaļus ieradumus, gan jebkuram uzņēmumam, sabalansējot peļņas gūšanu ar atbildību pret dabu, gan arī kopumā valstīm. Šāds apgalvojums pēdējā laikā ir dzirdams ļoti bieži.

Kļūt zaļākiem un turīgākiem

Globālās klimata pārmaiņas neapšaubāmi prasīs pārstrukturēt tautsaimniecību, tiesa gan, šobrīd vēl nevaram runāt par vispārējām tendencēm. Tomēr atsevišķas ievirzes, kas vismaz vārdos ir orientētas uz aizvien zaļāku dzīvesveidu, ir vērojamas jau aptuveni ceturtdaļgadsimtu. Runa ir par dažādu atjaunojamās enerģijas (AER) ražotāju biznesa uzplaukumu, ko lielā mērā stimulē mūsu pašu pie varas esošo politiķu rosīšanās saistībā ar klimata mērķu noteikšanu valstī un to apstiprināšanu Briselē. Latvijā 1995. gadā tika ieviests t. s. dubultā tarifa mehānisms, lai sniegtu atbalstu mazajām hidroelektrostacijām (HES), vēja elektrostacijām, kā arī dažām koģenerācijas stacijām. Dubultā tarifa mehānisms paredzēja saņemt elektroenerģijas iepirkuma cenu, kas atbilstu divkāršam va/s Latvenergo elektroenerģijas realizācijas vidējam tarifam.

Četrkāršojies no biomasas saražotais elektroenerģijas apjoms

Pēdējos gados vērojams pakāpenisks atjaunojamo energoresursu (AER) īpatsvara pieaugums, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. AER daļa Latvijā 2012.gadā bija 63 gigadžouli (60 gigadžouli 2011.gadā), portālu Diena.lv informēja CSP pārstāvis Alvis Einiks.Galvenie AER veidi Latvijā ir kurināmā koksne un hidroresursi, kas 2012.

LAEF: subsidētās enerģijas nodokļa projekts liecina par Latvenergo lobiju

Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācija (LAEF) ir izvērtējusi Ekonomikas ministrijas (EM) izziņoto projektu par subsidētās enerģijas nodokļa ieviešanu un uzskata, ka projekts pašreizējā redakcijā lobē AS Latvenergo intereses un rada maksātnespējas draudus atjaunojamās enerģijas projektiem, portālu _Diena.

Mākslinieki un zinātnieki atjaunojamās enerģijas meklējumos

Šovasar no 26. līdz 28. jūlijam Pedvālē norisināsies starptautiskais simpozijs Renewable Lab, kura laikā mākslinieki kopā ar zinātniekiem diskutēs par nākotni, dabas un tehnoloģijas attiecībām, alternatīviem enerģijas resursiem un citām ilgtspējības idejām, pastāstīja simpozija producente Agnese Baranova.

Dinevičs iesaistījies atjaunojamo energoresursu biznesā

Bijušais Rīgas vicemērs Jānis Dinevičs iesaistījies atjaunojamo energoresursu biznesā. Viņš kopā ar partneriem nodibinājis uzņēmumu SIA Atjaunojamo energoresursu un viedo tīklu tehnoloģiskais parks, kurā viņš ir valdes priekšsēdētājs, trešdien raksta laikraksts Dienas bizness.Kontrolpakete jeb 63% daļu šajā kompānijā pieder ar J.

SPRK: Zaļās enerģijas ražošana Latvijā tiek pārlieku stimulēta

Šobrīd valsts zaļās enerģijas ražotājiem ir izveidojusi pārlieku vieglus spēles noteikumus, izdevīgas biznesa iespējas, bet jaunu tehnoloģiju izmantošana nekādi netiekot veicināta, uzskata Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes loceklis Edvīns Karnītis. Intervijā _Latvijas Radio _viņš pauda, ka zaļās enerģijas ražošana Latvijā tiek pārlieku stimulēta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide