Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +24 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Augstskolu akreditācija

Domā par atgriešanos pie studiju programmu akreditācijas

Pirms vairākiem gadiem tika mainīta akreditācijas sistēma, un no studiju programmu akreditācijas tika pāriets uz studiju virzieniem. Tagad izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) rosina atgriezties pie rūpīgas studiju programmu vērtēšanas. Tas uzlabošot augstākās izglītības kvalitāti Latvijā, taču nozarē šādām pārmaiņām neredz pamatojumu.

Ķīlis: Studiju virzienu akreditācija notikusi virspusēji un vienkāršoti

Demisionējušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis nav īsti apmierināts ar to, kā noritējis studiju virzienu akreditācijas process. Viņaprāt, tas noticis virspusēji un vienkāršoti."Tas ir darīts visai virspusēji un vienkāršoti, cenšoties iekļauties Saeimas noliktajos termiņos, kas bija 30.

Akreditēti visi LU īstenotie studiju virzieni

Šodien, 26. jūnijā, uz maksimālo termiņu, sešiem gadiem, akreditēti arī pēdējie trīs no 22 Latvijas Universitātes (LU) īstenotajiem studiju virzieniem – „Ekonomika”, „Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība” un „Valodu un kultūras studijas, dzimtās valodas studijas un valodu programmas”. Tas nozīmē, ka esošie un topošo studenti var būt droši, ka pēc studiju beigšanas LU saņems starptautiski atzītus diplomus.

Akreditēti vēl 26 augstskolu studiju virzieni

Šodien notikušajā Studiju akreditācijas komisijas sēdē akreditēti vēl 26 studiju virzieni, un kopumā šobrīd akreditēti jau 67 studiju virzieni. Šodienas sēdē visi studiju virzieni akreditēti uz pilnu termiņu - sešiem gadiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide