Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Bērnu drošība

Jau pirmajās brīvlaika dienās slimnīcā ar nopietnām traumām nogādāti vairāki bērni

Bērnu un pusaudžu traumatisms, kā arī dažādi nelaimes gadījumi, kuros cieš bērni, vasaras brīvlaikā strauji pieaug. To apliecina arī aizvadīto brīvdienu skaudrā statistika, tāpēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi jau šodien aicina pieaugušos ar saviem bērniem pārrunāt dažādus drošības jautājumus, portālu Diena.lv informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Bērniem par drošību internetā mācīs Vaifijs

Kad mācību spēle par internetu ir tikpat aizraujoša kā pats internets – interneta drošībai un medijpratībai veltītā Vaifija spēle rosinās bērnus kritiski domāt, zināt un prast, portālu Diena.lv informēja spēles veidotāji no Latvijas Drošāka interneta centra Drossinternets.lv.

Risinājumi netipiskajam darba laikam

Ar projekta "Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku" vadītāju Ivetu Baltiņu sarunājas Romāns Meļņiks.

FOTO: Bērni mācās iegūt superspējas

Ko darīt, ja esi nokļuvis ķezā? Kāds ir palīdzības tālruņa numurs? Kur ir tavas mājas? Kā sauc tavus vecākus? Kāds ir vecāku telefona numurs? Bērnu zināšanas par šiem ar drošību saistītajiem jautājumiem var viņus pasargāt un pat glābt viņu dzīvību, ja gadījies nonākt nelaimē.

Pētīs bērnu uzvedību internetā

Lai noskaidrotu bērnu uzvedību internetā, Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes mācībspēki un studenti pievienojās Eiropas Komisijas organizētam pētījumam Bērni vecumā no 0 līdz 8 gadiem un digitālās tehnoloģijas.

Bērni, lietojot mobilās ierīces, ir neaizsargāti

Draudi internetā ir visur, un tie var būt sevišķi bīstami jaunākiem lietotājiem. Turklāt bērni, kas lieto mobilās ierīces, ir vēl neaizsargātāki, jo bez pieaugušo uzraudzības var brīvi sērfot internetā jebkurā laikā vai vietā. Saskaņā ar Kaspersky Lab un _B2B International _veikto pētījumu pēdējo 12 mēnešu laikā kiberincidenti ir skāruši 22% respondentu bērnus. Šie incidenti ietvēra kiberiebiedēšanu vai sastapšanos ar vietnēm, kas satur jauniešiem kaitīgus materiālus.

Piektdien savainojumus guvuši vairāki bērni

Vakar dažāda smaguma traumas guvuši vairāki bērni, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola. Bērni traumas guvuši gan dārzā, gan braucot ar velosipēdu, gan arī iekštelpās.Vidzemē kāds 14 gadus vecs zēns nokritis no velosipēda, gūstot rokas lūzumu, bet Zemgalē 12 gadus vecs puika, krītot no velosipēda, guvis mugurkaula un kājas traumas.

Pirms skolēnu brīvlaika brīdina par bīstamo spēli ar elektrību

Bez elektrības nav iedomājama ikdiena, bet, ja ar to neprot sadzīvot, sekas ir ļoti bēdīgas. A/s Sadales tīkls informācija liecina, ka ikkatru gadu elektrotraumas gūst gan bērni, gan jaunieši, gan arī pieaugušie. Pie vainas ir neuzmanība, pārgalvība, ziņkārība, kā arī neprasmīga rīcība ar elektrotehniku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide