Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Levits: Mūsdienu kapitālisma modelī jāiekļauj sociālie un vides aspekti

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits Pasaules ekonomikas forumā Davosā bija viens no trim galvenajiem runātājiem diskusijā Eiropas ekonomiskā attīstība: Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu ekonomiskais potenciāls, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Valsts prezidents diskusijā uzsvēra tā saucamo Trīs Jūru iniciatīvu, savienojot Ziemeļeiropu un Centrālo Eiropu, kas būtu liels ieguvums valstu ekonomikai un reģionu savienojamībai. Šajā kontekstā Levits izcēla dzelzceļa infrastruktūras projekta Rail Baltica nozīmību.

Savukārt pasaules līderu diskusijā, kas bija veltīta Eiropas lomai pasaulē (An Ascendant Europe), izskanēja domu apmaiņa par Eiropas konkurētspēju. Levits pauda viedokli, ka esošais kapitālisma modelis ir jāmodificē, ekonomikas politikā iekļaujot sociālos un vides aspektus.

Top komentāri

VVZ
V
Varēja kaut ko pastāstīt par vienvērtīgām lietām (Vienvērtīgs - Tāds (ķīmiskā elementa atoms), kas spēj saistīt vienu ūdeņraža atomu.) vai par valstsgribu (tas, ka valsts grib iekasēt arvien lielākus nodokļus). Par kapitālisma modeli viņam lāga nesanāk.
ļuļa
ļ
nu, vācieši ir jau tikuši tālāk, un grib kapitālismā iekļaut saimniecības plānošanu (planwirtschaft), jeb citiem vārdiem runājot - piecgadi trijos gados, biedri!
LaidzīvoGrētaTūnberga!
L
Rītā Grietai vārda diena! Steidzieties apsveikt!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē