Laika ziņas
Šodien
Sniegs
Rīgā -1 °C
Sniegs
Ceturtdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Dzīves līmenis

Jūtamāk palielinās pirktspēja

Labklājība ir visai stiepjams jēdziens, sevišķi jau Latvijā, kur liela daļa sabiedrības ierasti ir noskaņota paust viedokli, ka esam nabadzīgi un nekāda dižā progresa labākas dzīves sasniegšanā nav un nebūs.

Grib daudz pelnīt, strauji augt

Latvijā jaunieši savā pirmajā darba algā lielākoties vēlas saņemt vai nu 501–750 eiro (to sagaida 34%), vai 751–1000 eiro (33%) pēc nodokļu nomaksas, rāda SEB bankas aptauja. Tā tika veikta internetā visas Baltijas mērogā, uzrunājot jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Lietuvā kopumā starp visām trim valstīm jauniešu atalgojuma ekspektācijas ir vispieticīgākās, savukārt Igaunijā – kopumā visaugstākās.

Vējonis: Latvijas iedzīvotāji nedzīvo slikti, tomēr var vēl labāk

Mēs Latvijā nebūt nedzīvojam slikti, tomēr varam vēl labāk, intervijā aģentūrai LETA sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis un uzsvēra, ka izaugsmes procesā jāpiedalās ikvienam valsts iedzīvotājam.Runājot par valsts attīstību un iedzīvotāju labklājību, kā arī sabiedrības biežo neapmierinātību ar savas dzīves līmeni, Vējonis intervijā aģentūrai LETA skaidroja, ka Eiropas Savienībā (ES) pastāv atšķirība starp jaunajām un vecajām valstīm.

Pētījums: Vislabākās vecumdienas cilvēkiem ir Zviedrijā; Latvija 45.vietā

Vislabākā dzīve gados veciem cilvēkiem ir Zviedrijā, bet Latvija globālā pētījumā par vecu cilvēku dzīves apstākļiem ierindojas 45.vietā.ANO Iedzīvotāju fonda un starptautiskās organizācijas HelpAge International veiktajā globālajā novecošanās indeksā izvērtēta gados veco cilvēku dzīves kvalitāte 91 valstī.

Ir aizdevēju politika

Latvijas lielākā problēma nav ne budžeta deficīts, ne inflācija. Latvijas lielākā problēma ir bezdarbs, zems dzīves līmenis un ekonomiskā emigrācija. Vispirms samaziniet bezdarbu, tad ķerieties klāt budžeta deficītam, saka Nobela prēmijas laureāts ekonomikā Pols Krugmans, kura blogā The New York Times bieži pavīd arī Latvijas vārds.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide