Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dzīvokļi

Padomju laika sērijveida dzīvokļi - liels risks hipotekārā kredīta ņēmējiem

Būvniecības nozari uzraugošā Ekonomikas ministrija (EM) pauž bažas par padomju laikā būvēto sērijveida daudzdzīvokļu namu nesošo konstrukciju un paneļus savienojošo elementu stiprību, - vēsta LNT TOP10. Lielai daļai tipveida ēku normatīvais kalpošanas beigu termiņš pienāks pēc 10 vai 15 gadiem, taču vēl ātrāk - jau pēc viena gada - ieteicamā drošā ekspluatācija beigsies 464. sērijas dzīvokļiem.

Renovētie Rīgas centra nami izkonkurē jaunos projektus

Aizvien vairāk iedzīvotāju jauno projektu vietā lemj par labu mājokļa iegādei Rīgas centrā un īpaši pieprasīti kļuvuši nelieli dzīvokļi renovētos namos tuvu Rīgas maģistrālajām ielām, liecina nekustamo īpašumu uzņēmuma Latio veiktā tirgus analīze.

Superdārgo dzīvokļu tirgus sagruvis

Mājokļi vairāk nekā par pusmiljonu eiro pēdējā laikā interesē gandrīz tikai ārvalstniekus ar saknēm Krievijā un NVS valstīs. Vietējiem dārgie dzīvokļi nav pa kabatai, norāda eksperti.

Plaudis: Ekonomiskās klases dzīvokļu būvniecība nav izdevīga

Cilvēkiem ir vēlme pirkt īpašumus, taču klienti pārsvarā izvēlas ekonomiskās klases dzīvokļus, kuriem gala cena ir tik ļoti minimalizēta, ka tā vienkārši nevar neietekmēt būvniecības kvalitāti. Patlaban ekonomiskās klases dzīvokļu būvniecība nelielos apjomos nav izdevīga, intervijā aģentūrai LETA sacīja nekustamo īpašumu kompānijas Vestabalt īpašnieks Aldis Plaudis.

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumam piemēro PVN 21%

Pārņemot tā sauktās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) direktīvas prasības, no 1. jūlija stājas spēkā grozījumi PVN likumā, kas paredz, ka arī Latvijā dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumam būs jāsāk piemērot PVN 21% apmērā. Tas attieksies tikai uz pārvaldīšanas, nevis komunālajiem pakalpojumiem un gadījumos, ja pakalpojumu sniedz reģistrēts PVN maksātājs, portāls Diena.lv uzzināja Finanšu ministrijā (FM).

Liepājā garnadži tiek pie viegla guvuma neaizslēgtos dzīvokļos

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājā garnadži vairākos dzīvokļos tikuši pie viegla guvuma, jo dzīvokļu saimnieki savus apartamentus bija atstājuši neaizslēgtus, portālu Diena.lv informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē.24.martā no neaizslēgta dzīvokļa Celtnieku ielā nozagta soma. Dažas stundas vēlāk līdzīga zādzība notikusi Matrožu ielā, kur no vaļā atstāta dzīvokļa paņemta sieviešu somiņa. Dienu vēlāk divas plecu somas no neaizslēgta dzīvokļa gaiteņa nozagtas Franču ielā. Materiālie zaudējumi vēl tiek precizēti, bet policija veic sīkāku notikušā apstākļu noskaidrošanu.

Sērijveida dzīvokļu cenas augušas Ogrē un Salaspilī

Šī gada janvārī sērijveida dzīvokļu cenas augušas Ogrē un Salaspilī, bet Jelgavā un Kauguros tās nav mainījušās, teikts nekustamā īpašuma kompānijas Arco Real Estate tirgus pārskatā.

Sola remontēt gandrīz trešdaļu no sliktā tehniskā stāvoklī esošajiem RNP namiem

Pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) pērn aplēsis, ka uzņēmuma apsaimniekošanā ir 224 nami ar sliktu tehnisko stāvokli, no kuriem 71 nama kopīpašnieki sapulcēs vienojušies par uzkrājuma veidošanu neatliekamo remontdarbu veikšanai kopumā 2,25 miljonu eiro apmērā, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā stāstīja RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide