Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ebolas vīruss

Kongo ebolas epidēmija viena no nāvējošākajām

Nāvējošā Ebolas vīrusa uzliesmojums Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) ir kļuvis par otru visu laiku lielāko un nāvējošāko, paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). KDR valdība kopā ar palīdzības organizācijām dara visu nepieciešamo, lai ierobežotu slimības tālāku izplatīšanos, taču šos pasākumus kavē bruņota vardarbība ebolas skartajos reģionos un cīņa ar citu slimību – malāriju. Pastāv arī nopietnas bažas, ka ebola var izplatīties ne tikai citviet valsts teritorijā, bet arī pārmesties uz kaimiņvalstīm.

Izkrāpti vairāki miljoni Ebolas vīrusa ārstēšanai paredzētās naudas

Organizācijas Sarkanais krusts auditori atklājuši, ka vismaz pieci miljoni dolāru no Ebolas vīrusa ierobežošanai un ārstēšanai paredzētās naudas gājuši zudumā, tostarp iegādājoties medikamentus par mākslīgi paaugstinātām cenām un algojot fiktīvus darbiniekus, vēsta BBC.

Nigērijā ražas krīzes laikā sašutums par spāņu svaidīšanos ar tomātiem

Nigērija pašlaik piedzīvo tomātu ražas krīzi - Kadunas štatā valsts ziemeļos nozarē izsludināta ārkārtas situācija, un vietām lauksaimnieki zaudējuši pat 80% ražas, vēsta BBC. Vēl lielākus sirdsdēstus par to, ka būtisks nigēriešu diētas elements - tomāti - valstī nu ir deficīta prece, sagādājis fakts, ka citviet ar tiem ļaudis viens otru apmētā gluži kā ar sniega pikām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide