Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Enerģijas dzērieni

Tiks noteikts aizliegums jauniešiem glabāt alkoholu un tabakas izstrādājumus

Veselības ministrijas (VM) izstrādātais priekšlikums paredz likumā noteikt aizliegumu bērniem glabāt enerģijas dzērienus, augu smēķēšanas produktus, alkoholu un tabakas izstrādājumus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. VM pārstāve Anna Strapcāne Dienu informēja, ka, balstoties uz Valsts policijas (VP) un pašvaldību policijas apkopotajiem datiem, bieži vien pie nepilngadīgām personām tiek atrasti tabakas izstrādājumi, augu smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. "Pašvaldības policija nevar sodīt nepilngadīgas personas par šo produktu iegādāšanos, jo daudzos gadījumos nav iespējams konstatēt iegādāšanās faktu. Tāpat pašvaldības policija nepilngadīgas personas nevar arī sodīt par smēķēšanas noteikumu pārkāpumu, ja konkrētā brīdī personas šos izstrādājumus nelieto," skaidro Strapcāne.

Neskaidri pamatots aizliegums Latvijai var beigties ar tiesu darbiem Eiropā

Pirms trim nedēļām prezidenta pienākumu izpildītāja Ināra Mūrniece (NA) izsludināja Enerģijas dzērienu aprites likumu, tajā paredzēti dažādi reklamēšanas ierobežojumi un liegums nepilngadīgām personām pārdot enerģijas dzērienus, kas definēti kā "bezalkoholiski dzērieni, kuri paredzēti lietošanai bez pārveides, kuros kopējais kofeīna daudzums pārsniedz 150 mg/l un kuri satur vismaz vienu vai vairākas stimulējošas vai tonizējošas vielas".

No jūnija aizliegts pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgajiem

Ceturtdien, 21.janvārī, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Enerģijas dzērienu aprites likumu, kas paredz no 1.jūnija aizliegt nepilngadīgajiem (personām, kas jaunākas par 18 gadiem) pārdot enerģijas dzērienus, portālu Diena.lv informēja Saeimas Preses dienestā. Par aizlieguma ieviešanu balsoja 88 deputāti, pret bija divi deputāti, bet viens deputāts no balsošanas atturējās.

Enerģijas dzērieni - aizliegt vai izglītot? Saruna ar Vācijas uztura ministru

Ar Vācijas federālo uztura un lauksaimniecības ministru Kristianu Šmitu sarunājās Jānis Ozoliņš.**Latvijas parlaments aktīvi diskutē par aizliegumu tirgot enerģijas dzērienus pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam. Divi deputāti decembrī iesniedza priekšlikumus aizliegt tieši stipros enerģijas dzērienus ar kofeīnu virs 320 mg litrā, kā tas ir Vācijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide