Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Energoapgāde

FOTO: Šogad saimniecisko darbu veicēji teju 200 reizes pārrāvuši Sadales tīkla kabeļlīnijas

Šī gada deviņos mēnešos, no janvāra līdz septembrim, AS Sadales tīkls reģistrējusi kopumā 485 bojājumus elektrotīklā, ko radīja trešo personu saimnieciskā darbība. Tostarp visbiežāk – 197 gadījumos – pārrautas kabeļlīnijas, 112 reizes – gaisvadu elektrolīnijas, 98 reizes bojāti sadales skapji, bet 69 reizes – balsti. Nereti šādi bojājumi notiek tādēļ, ka saimniecisko darbu veicēji, plānojot darbus elektrotīkla tuvumā, tos nesaskaņo ar Sadales tīklu. Katra pārrautā elektrolīnija rada neplānotus elektroapgādes traucējumus simtiem vai pat tūkstošiem Sadales tīkla klientu, kā arī apdraud pašu darbu veicēju drošību un veselību.

Iespēja mazināt energoatkarību

Latvija ir viena no sešām energoatkarīgākajām valstīm Eiropas Savienībā (ES) attiecībā uz gāzes piegādēm. Tādēļ Latvijai ir svarīga Eiropas Komisijas (EK) iniciatīva līdz 2020. gadam izveidot Enerģētikas savienību (EnS), kas nozīmētu vienotu ES iekšējo enerģētikas tirgu. Latvijai īpaši nozīmīga šajā kontekstā būtu gāzes starpsavienojumu izbūve ES iekšienē, lai mēs nebūtu atkarīgi tikai no viena piegādātāja – Krievijas, kas patlaban Latvijai piegādā dabasgāzi.  

ASV gāzes sektora vadošie uzņēmumi ieinteresēti investēt Latvijā

Energoapgādes drošības palielināšanai Eiropā ir svarīgi efektīvi izmantot gāzes krātuvju potenciālu un Latvijai šajā ziņā ir ļoti labas iespējas, tā Valsts prezidentam Andrim Bērziņam darba vizītes laikā ASV norādīja vairāki ASV gāzes sektora uzņēmumu pārstāvji, portālu Diena.lv informēja prezidenta Preses dienestā.

Dombrovskis: Krievijas gāzes adatai ir četras alternatīvas

Latvijai ir četras alternatīvas, kā mazināt atkarību no Krievijas gāzes, intervijā LNT raidījumam _900 sekundes _norādīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).Pirmā alternatīva ir Polijas-Lietuvas gāzes vads. Šī alternatīva gan lielā mērā ir atkarīga no notikumu virzības Polijā un Lietuvā.

Atklājot TEC-2 otro energobloku, Latvija spēj sevi pilnībā nodrošināt elektrību

Šobrīd Latvija spēj pati sevi pilnībā nodrošināt ar nepieciešamo elektroenerģiju, šodien, atklājot TEC-2 otro energobloku, teica Latvenergo valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.Viņš uzsvēra, ka šis ir vēsturisks brīdis, jo Latvija ir kļuvusi pašpietiekama un nepieciešamības gadījumā spēj sevi nodrošināt ar elektroenerģiju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide