Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ES Tiesa

Polija, iespējams, ignorēs ES Tiesas spriedumu

Polijas premjerministra vietnieks Jaroslavs Govins pirmdien izteicies, ka valdība, domājams, nepildīs Eiropas Savienības (ES) Tiesas spriedumu, ja ar to tiks atcelts jaunais likums, kas paredz priekšlaicīgu Augstākās tiesas tiesnešu pensionēšanos.

ES brīdina Poliju, ka tai tiesu reformas problēma jāatrisina mēneša laikā

Eiropas Savienība (ES) otrdien brīdināja Polijas valdību, ka tai ir mēnesis laika, lai kliedētu bažas saistībā ar Varšavas plānoto tiesu reformu, pretējā gadījumā pastāv risks, ka Polija tiks iesūdzēta ES Tiesā. Briseles un Varšavas starpā valda domstarpības, kopš Polijas partija Likums un taisnīgums (PiS) 2015.gadā paziņoja par plānoto reformu, kas ES skatījumā rada sistēmiskus draudus likuma varai. Eiropas Komisija (EK) nosūtījusi vēl vienu brīdinājumu, kad Varšavas atbilde uz Briseles jūlijā uzsākto tiesisko procedūru tika atzīta par nepietiekamu.

ES Tiesa: Dalībvalstis nedrīkst ieslodzīt ārzemniekus-robežpārkāpējus

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis nedrīkst ieslodzīt ārvalstniekus par nelikumīgu robežas šķērsošanu, otrdien nolēma ES Tiesa.Luksemburgā bāzētā tiesa lēma gadījumā par kādas Ganas pilsones aizturēšanu Francijā.2013.gada martā Selinu Afumu no Ganas autobusā pie Lamanša tuneļa apturēja Francijas policija.

ES Tiesa: Vācija var noteikt ierobežojumus imigrantu dzīvesvietai

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis var noteikt ierobežojumus attiecībā uz starptautisko aizsardzību saņēmušo ārvalstnieku dzīvesvietu, ja tas sekmē viņu integrāciju, otrdien nosprieda ES Tiesa, pieņemot lēmumu Vācijā mītošo sīriešu iesniegtajā lietā.

ES tiesa atceļ Janukoviča padomnieka aktīvu iesaldēšanu

Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesa pirmdien atcēla padzītā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča padomnieka aktīvu iesaldēšanu norādot, ka trūkst pierādījumu.Šis ir pirmais no tiesas lēmumiem, kas gaidāmi vairākās lietās, kas saistītas ar sankcijām, kuras ES ieviesa pēc krīzes Ukrainā.Pagājušā gada martā, pēc tam, kad Janukovičs tika padzīts, ES sāka iesaldēt to cilvēku aktīvus, kuri tika turēti aizdomās par Ukrainas valsts budžeta līdzekļu piesavināšanos uzskatot, ka valsts tos vēlāk varētu atgūt.

MK sagatave: Gazprom??

Otrdien valdība aiz slēgtām durvīm apstiprināja Latvijas pārstāvjus ES Tiesas lietā, kurā Lietuva vērsusies pret Krievijas gāzes koncernu "Gazprom" par par tirgus stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide