Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Gāzes piegādes

Stiprina Krievijas un Ķīnas sadarbību

Šā gada decembrī tika atklāts pirmais Krieviju un Ķīnu savienojošais gāzesvads Sibīrijas spēks. Tā dēvētā ietvara vienošanās par Krievijas gāzes piegādēm Ķīnai starp abām valstīm tika noslēgta jau 2009. gadā, tomēr vienošanās par Sibīrijas spēka – gāzesvada no Čajandinas atradnes Jakutijas (Sahas) Republikā un Koviktinas atradnes Krievijas Irkutskas apgabalā līdz Krievijas un Ķīnas robežpilsētai Blagoveščenskai – būvniecību tika panākta tikai 2014. gada maijā, bet uzreiz pēc tam arī sākās būvdarbi.

Fiksēto tarifa daļu plāno arī gāzei

Gāzes sadales uzņēmums GASO Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedzis jaunu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu projektu, kas paredz samazināt dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifu mainīgo daļu un noteikt fiksētu maksu par pieslēguma uzturēšanu. Līdzīga principa maksājums jau ieviests par elektroenerģijas sadales pakalpojumiem – fiksēta ikmēneša maksa par pieslēguma nodrošināšanu un maksa par elektrības piegādi atbilstoši patērētajām kilovatstundām.

Latvijas vēstnieks ASV: Šobrīd neesam spējīgi uzņemt amerikāņu gāzi

Iespēja iegādāties gāzi no ASV ir ļoti reāla, bet problēma ir Latvijas pusē - mēs ASV gāzes piegādes pašlaik neesam spējīgi uzņemt, intervijā LNT trešdien norādīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns."Gāzes piegādes Latvijai vai Baltijas valstīm ir ļoti reāla iespēja. Ja paskatāmies, kā mainās pasaules gāzes dinamika, ASV jau šobrīd ir lielākais gāzes ražotājs pasaulē, un turpmākajos gados īpatsvars tikai pieaugs.

Ukraina samaksā Gazprom 378 miljonus dolāru par gāzi ziemai

Ukrainas enerģētikas uzņēmums Naftogaz pārskaitījis Krievijas gāzes gigantam Gazprom 378 miljonus dolāru priekšapmaksā par vienu miljardu kubikmetru gāzes, paziņojis Naftogaz."Jā. 378. Paldies visiem šī procesa dalībniekiem," sociālajā tīklā Facebook pavēstīja Naftogaz vadītājs Andrijs Koboļevs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide