Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Grenlande

Grenlandes pirkšana – solis atpakaļ vēsturē

ASV prezidenta Donalda Trampa atzīšanās, ka ASV "idejas līmenī" izskata iespēju atpirkt no Dānijas tās kontrolē esošo Grenlandi, piesaistījusi plašu uzmanību jautājumam par teritoriju pirkšanu un pārdošanu starp valstīm un tā vēsturei. It īpaši tāpēc, ka tieši ASV pat līdz XX gadsimta sākumam bija pasaulē vislielākā teritoriju pircēja.

Tramps sola necelt viesnīcu Grenlandē

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien pa jokam apsolīja, ka viņš necels vienu no savā vārdā nosauktajām viesnīcām Grenlandē.

Grenlandes ledāji kūst biedējošā tempā

Klimata pārmaiņu dēļ Grenlandes ledāji kūst tādā tempā, ka jau ir paaugstinājies jūras līmenis, tādējādi apdraudot piekrastes pilsētas visā pasaulē, brīdina pētnieki.

Ķīna ar investīcijām liek kāju durvīs Grenlandē

Pasaules otrā ekonomiski varenākā valsts Ķīna arvien jūtamāk sāk rādīt savus biznesa muskuļus pasaulē. Lai gan svinīgajā runā, atzīmējot 40. gadadienu, kopš komunistu valdītā valsts sāka ekonomikas liberalizācijas reformas, Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins paziņoja, ka valstij neesot ambīciju kļūt par globālu hegemonu, vismaz ekonomikā tās ietekme un intereses kļuvušas acīmredzamas visā pasaulē.

Grenlandē notiek parlamenta vēlēšanas

Grenlandē otrdien notiek vietējā parlamenta vēlēšanas, kas varētu izšķirt jautājumu par šīs Dānijai piederošās autonomās teritorijas pilnīgu neatkarību.

Latvietis Grenlandē: Tava naba nav pasaules centrs

Par dabas skaistumu un nežēlību, dzīves jēgu un mākslu, integrāciju un patiesu brīvību. par tik dažādiem tematiem var runāt ar rakstnieku un fotogrāfu Ivaru Sīli. Ar ģimeni bēgļu gaitās savulaik devies prom no Latvijas, viņš jau daudzus gadus mīt Grenlandē, kur ir iemantojis vietējo cieņu, joprojām tekoši runā latviski un dalās vienlīdz pārdomātā viedoklī gan par bēgļiem, gan globālo sasilšanu un to, kā Latvija izskatās no ziemeļpuses.

Iesildījās Islandē, tēmē uz Antarktiku

Sava burvība ir visos pētniecības posmos, bet iespaidiem bagātākais ir būt uz paša ledāja, atzīst Latvijas polārpētnieki no Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (LU ĢZZF), kuri 5. augustā atgriezās no savas pirmās zinātniskās ekspedīcijas uz Rasela ledāju Grenlandē.

Latvijas ģeologi dosies ekspedīcijā uz Grenlandi

Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pētnieki no 25.jūlija līdz 5.augustam dosies ekspedīcijā uz Grenlandi, aģentūru LETA informēja SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate pārstāve Dace Zviņģele.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide