Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs
Rīgā -1 °C
Slapjš sniegs
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Ina Druviete

Var uzplaukt plaģiātisms - portāls piedāvā studentu vietā rakstīt darbus

"Mēs uzrakstīsim Tev svarīgo! Esejas, domraksti, recenzijas un studiju darbi - mēs izstrādājam akadēmiskos darbus par jebkuru Tev nepieciešamo tēmu!" ar šādu uzsaukumu jau trīs nedēļas darbojas portāls akademika.lv, kas, pēc pašu teiktā, nodrošina akadēmiskās konsultācijas un darbu paraugus. Augstskolu pārstāvji gan ir pārliecināti, ka tas ir klajš ētikas, kā arī, iespējams, juridisko aktu pārkāpums, piektdien, 26. septembrī, vēsta laikraksts Diena.

Latviešu valodas un literatūras eksāmenu vēlas pārveidot kā domrakstu

Iestājoties par to, ka eksāmenu rezultātiem jābūt ticamiem un godīgiem, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija (LVLSA) piedāvā latviešu valodas un literatūras eksāmenu reducēt līdz domrakstam. Tam piekrīt arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (Vienotība), sakot, ka eksāmenu vajadzētu vienkāršot.

Druviete: Pedagogu vidū jābūt atalgojuma starpībai

Līdzšinējā pedagogu kvalitātes pakāpju sistēma un pakāpju iegūšanas procedūra nav apmierinoša, tomēr diferenciācija starp izcilu, ļoti labu un labu pedagogu ir nepieciešama, uzskata izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (Vienotība).Lai gan trešdien notikušajā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā tās sekretārs Guntars Bilsēns (Reformu Partija) izteica priekšlikumu par to, ka, iespējams, šādas pakāpes nemaz nav vajadzīgas, Druviete norādīja, ka pedagogu vidū jābūt atalgojuma starpībai, kur vairāk saņemtu labākie pedagogi.

Premjere: Visiem skolēniem eksāmens fizikā un ķīmijā būs 2016.gadā

Pretrunīgi vērtētais ierosinājums visiem skolēniem noteikt obligātu eksāmenu fizikā un ķīmijā tiks īstenots pēc diviem gadiem, ceturtdien uzņēmēju organizāciju rīkotajā diskusijā par eksakto izglītību paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide