Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Inese Lībiņa-Egnere

No darba parlamentā uz tiesu

Starp vienu no biežāk pieminētajiem iespējamiem kandidātiem Satversmes tiesas (ST) septītā tiesneša amatam pēdējo nedēļu laikā izskanējis pašreizējās Saeimas deputātes Ineses Lībiņas-Egneres (Jaunā Vienotība) vārds. Kandidātus var izvirzīt līdz 8. oktobrim, un pati Lībiņa-Egnere publiski paudusi, ka būtu gatava kandidēt uz šo amatu, ja viņas kandidatūrai būs atbalsts. Viņu uzrunājuši vairāki juristi, tomēr vēl līdz ceturtdienas pēcpusdienai neviena no Saeimas frakcijām ar Lībiņu-Egneri šo jautājumu oficiāli pārrunājusi nebija.

Lībiņa-Egnere: Dzimumu līdztiesības jomā Latvija uzrāda ievērojamu progresu

Latvija panākusi būtisku progresu dzimumu līdztiesības veicināšanā un, pateicoties mērķtiecīgiem soļiem un pārdomātai politikai, sekmē sieviešu diskriminācijas izskaušanu, šodien ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas 75.sesijā Ženēvā, Šveicē sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Lībiņa-Egnere: Atklāts balsojums par Satversmes tiesnešiem veicinās uzticību Saeimai

Šodien, 19.septembrī, Saeima trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumu Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz izslēgt deputātu aizklātos balsojumus par Satversmes tiesas tiesnešu apstiprināšanu.Atklāts balsojums par Satversmes tiesas tiesnešu iecelšanu veicinās vēlētāju uzticību Saeimas lēmumiem, tā uzskata Inese Lībiņa-Egnere (Reformu partija), Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre.

Lībiņa-Egnere: Ceļu satiksmes drošības jautājumos jāuzticas ekspertu viedoklim

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (Reformu partija) uzskata, ka jautājumā par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un sodiem par tiem ir nepieciešama profesionāla ekspertīze, nevis populistiskas izmaiņas – šāds politiķes viedoklis publiskots Reformu partijas tīmekļa vietnē. I. Lībiņa-Egnere arī norāda, ka nepieciešams panākt kompromisu starp Iekšlietu ministriju un Satiksmes ministriju, kurām jānodrošina vienota politika šajā jautājumā.

Lībiņa-Egnere: Par drošību uz ceļiem jālemj profesionāli un atbildīgi, nevis populistiski

Jautājumā par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un sodiem ir nepieciešama profesionāla ekspertīze. Deputātiem ir jāieklausās speciālistu viedokļos, un nepieciešams panākt kompromisu starp Iekšlietu ministriju un Satiksmes ministriju, kurām jānodrošina vienota politika šajā jautājumā, pārliecināta Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (Reformu partija). 

Lībiņa-Egnere: Jācēļ šķīrējtiesu darba kvalitāte - vēl nesen par šķīrējtiesnesi varēja kļūt pat sodīta persona

“Pēc Saeimas Juridiskās komisijas iniciatīvas Latvijas Republikas Civilprocesa likumā beidzot ir noteiktas prasības personām, kuras vēlas ieņemt šķīrējtiesneša amatu. Sākot ar šā gada 1. aprīli visiem šķīrējtiesnešiem būs obligāta jurista kvalifikācija un darba pieredze specialitātē,” norāda Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa-Egnere (Reformu partija).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide