Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Katoļu baznīca

Tilts uz Austrumiem

"Dievs uzzīmē visus ceļus" – ir pārliecināts tēvs Andžejs Madejs, kurš 27 gadu laikā izveidojis plaukstošu katoļu saliņu islāmticīgajā Turkmenistānā. Viņa pāri plūstošajā cilvēkmīlestībā sildās katrs satiktais un vairāk nekā 70 gadu vecums nav šķērslis noturēt vismaz astoņus dievkalpojumus nedēļā – krievu un angļu valodā. Arī Latvijai viņš ir īpašs cilvēks. Šeit, Vatikāna vēstniecībā, ir izgatavots krusts, kas iezīmē Kārļa Ulmaņa kapavietu Tirkmenbaši (bijusī Krasnovodska) – ko nespēja politika, to paveica Dieva neizdibināmie ceļi

Pāvests aizstāv lēmumu par viendzimuma pāru svētīšanu

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā Itālijas televīzijā aizstāvēja savu lēmumu ļaut priesteriem svētīt viendzimuma pārus, vienlaikus atzīstot, ka lēmums atsevišķos baznīcas sektoros sastop opozīciju.

Arhibīskaps Aglonā mudina lūgties par Krievijas atjēgšanos no kara neprāta

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs svētdien Aglonā notiekošo Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku vigīlijas dievkalpojumā aicināja ikvienu "saukt uz debesīm pēc glābiņa Ukrainas tautai un lūgt par Krievijas atgriešanos un atjēgšanos no kara neprāta".

Mūzikas albumā iemūžināts katoļu dievkalpojums Ryugtuos suopes

Izdots katoļu dievkalpojumam Ryugtuos suopes veltīts mūzikas disks (CD), kurā apkopoti gavēņa laika dziedājumi Aglonas bazilikas Kora skolas absolventu un domubiedru, kā arī priestera Aigara Bernāna izpildījumā. Ryugtuos suopes Latgalē ir katoļu baznīcai ļoti nozīmīga muzikāli liturģiska forma, kurā baznīcas dziesmas savijas vienotās lūgšanās ar seno gregorisko dziedājumu melodijām un latīņu himnu tekstiem

Atklāj šokējošu pedofilijas apjomu katoļu baznīcā

Katoļu garīdznieki Francijā kopš 1950. gada seksuāli izmantojuši vismaz 216 tūkstošus bērnu, liecina vakar īpašā pasākumā publiskotais neatkarīgas izmeklēšanas komisijas ziņojums. Tajā arī atklāts, ka šos noziegumus veikuši vismaz trīs tūkstoši priesteru un citu baznīcas pārstāvju, ziņo France24. com. Ap 80% no izmantošanas upuriem bijuši zēni.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide