Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kosova

Kritusi Kosovas valdība

Amatu trešdien zaudējis Kosovas premjerministrs Albins Kurti, nespējot izturēt uzticības balsojumu, ko saistībā ar politiku, kas tiek īstenota koronavīrusa pandēmijas apstākļos, bija ierosinājuši viņa koalīcijas partneri.

Serbijas amatpersonas nevarēs apmeklēt Kosovu

Kosova aizliegusi Serbijas amatpersonām ieceļot savā teritorijā to "pastāvīgās propagandas un viltus ziņu dēļ", ceturtdien pavēstīja Kosovas Ārlietu ministrijas amatpersona, vēl vairāk saasinot spriedzi bijušo kara pretinieku starpā.

Serbija un Kosova sola atsākt dialogu

Serbijas un Kosovas līderi šonedēļ piekrita atsākt sarunas par attiecību uzlabošanu, neraugoties uz virkni nesaskaņu starp abām kaimiņvalstīm. Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs un Kosovas prezidents Hašims Tači bija ieradušies Berlīnē, kur tikās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Eiropas Savienības (ES) ārlietu vadītāju Federiku Mogerīni. Serbija Kosovu, kas 2008. gadā pasludināja neatkarību, uzskata par savu teritoriju un neatzīst tās suverenitāti, tāpēc abu valstu attiecības ir saspīlētas. Taču ES kā priekšnosacījumu Serbijas un Kosovas uzņemšanai blokā ir noteikusi divpusējo attiecību normalizēšanu.

Pieminēs 20 gadus kopš NATO uzlidojumiem

Atšķirīgā noskaņojumā Serbijā un Kosovā svētdien pieminēs 20. gadadienu kopš NATO aviācijas kampaņas sākuma toreizējā Dienvidslāvijā. Uzlidojumu mērķis bija apturēt serbu armijas zvērības pret Kosovas albāņiem, kas bija sākuši bruņotu pretestību. Vairāk nekā divus mēnešus ilgušo uzlidojumu rezultātā Belgrada zaudēja kontroli pār Kosovu, kas vēlāk pasludināja neatkarību. Liela daļa Serbijas iedzīvotāju joprojām nespēj piedot Rietumiem 1999. gada uzlidojumus, savukārt Kosovas albāņi neskopojas ar pateicības vārdiem.

Kosovas parlaments nobalso par armijas izveidošanu

Neraugoties uz iespējamo spriedzes pieaugumu attiecībās ar Serbiju un NATO brīdinājumiem, Kosovas parlaments piektdien nobalsojis par pašreizējo drošības spēku pārveidošanu par pilnvērtīgu armiju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide