Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +7 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Latvijas Ārstu biedrība

Lai ārsti būtu labi sagatavoti

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir tā organizācija, kas Latvijā sertificē ārstus un zobārstus. Valsts kontrole (VK) nesen pabeigtajā revīzijā par cilvēkresursiem veselības aprūpē iebildusi pret šobrīd valstī realizēto sertifikācijas un resertifikācijas kārtību un paudusi, ka tai nepieciešami uzlabojumi. LĀB ieskatā kardinālas pārmaiņas šajā kārtībā nav nepieciešamas, tomēr biedrība apņēmusies strādāt, lai procesu uzlabotu.

Atkārtoti vēlēs jaunu vadītāju

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pilnsapulcē trešdien atkārtoti mēģinās ievēlēt jaunu prezidentu. Iepriekšējā sapulcē oktobra vidū tas neizdevās, jo kvoruma trūkuma dēļ vēlēšanas nenotika. Šajās vēlēšanās uz biedrības prezidenta amatu bija plānojušas startēt divas kandidātes – LĀB viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja un ģimenes ārste, Latvijas Zemnieku savienības biedre Līga Kozlovska. Neilgi pirms vēlēšanām L. Kozlovskas pieteikums tika noraidīts kā biedrības statūtiem neatbilstošs. Pati Kozlovska pārmetumus par pieteikuma neatbilstību gan noraida un LĀB vadībai pārmet, ka tā melojusi sabiedrībai.

FOTO: Pasniegta Gada balva medicīnā 2017

9. februārī kultūras pilī Ziemeļblāzma norisinājās nozīmīgākais gada notikums medicīnas nozarē – Gada balva medicīnā 2017 pasniegšanas ceremonija. Šī balva ir paldies medicīnas speciālistiem par ieguldīto darbu, un to ik gadu februārī pasniedz Latvijas Ārstu biedrība.

LĀB nosoda ārstu aizturēšanu Turcijā

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) nosūtījusi oficiālu paziņojumu Turcijas vēstniekam Latvijā Hairi Hairetam Jalavam, nosodot Turcijas rīcību, aizturot un apcietinot Turcijas Ārstu asociācijas valdes locekļus, aģentūru LETA informēja biedrības prezidents Pēteris Apinis.

LĀB: Māsām un ārsta palīgiem jādod iespēja izrakstīt receptes

Medicīnas māsām un ārsta palīgiem būtu jādod iespēja izrakstīt receptes, uzskata Latvijas Ārstu biedrība (LĀB). Kā aģentūrai LETA norādīja biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova, LĀB atbalsta Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas (LLĢĀA) viedokli un piekrīt tam, ka māsām un ārsta palīgiem ir jādod iespēja izrakstīt receptes.

Kā iznīcināt ģimenes ārstu dienestu?

"Pasaulē nav izdomāts nekas labāks par ģimenes medicīnu pieejamības jautājumā, taču ir izdomātas daudzas metodes, kā ģimenes medicīnu birokratizēt, pārvērst par darba nespējas lapu, veidlapu, recepšu, nosūtījumu izrakstīšanas dienestu, un Latvijas Veselības ministrija šajā jomā noteikti var pretendēt kļūt par pasaules līderi," uzskata Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

Kā ietaupīt naudu? MK atradis risinājumu - nesūtīt sportistus uz Olimpiādi

Lai saglābtu Latvijas sporta starptautisko dalību un antidopinga sistēmas caurspīdību, Latvijai jāveic trīs darbi – antidopinga struktūrai jākļūst no ministrijas neatkarīgai, valstij jānodrošina atbilstošs finansējums un jāatrod vadītājs. Bet vadītājam jābūt: pirmkārt mediķim, otrkārt, sportistam, treškārt, līderim. Ja viens no šiem darbiem netiks veikts vai vadītājam vienas no šīm īpašībām nebūs, saglābt antidopinga sistēmu neizdosies.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide