Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas Kultūras akadēmija

Latvijā atklāti vēl septiņi jauni pilskalni

Vasarā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) īstenotā projekta Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.–2021.gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība ietvaros tika atklāti septiņi jauni pilskalni - pieci Kurzemē, divi Latgalē, informēja LKA pārstāvji.

Latvijas Kultūras akadēmija aicina uz aktiermeistarības un režijas mākslas teorijas kursiem

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) 2021. gada rudenī aicina skatuves mākslas kolektīvu vadītājus un dalībniekus, kā arī skolēnu interešu izglītības jomā strādājošos uz kursiem Ceļvedis darbības teātrī (vadītāja Anna Eižvertiņa) un Aktiermeistarība: etīdes un vingrinājumi (vadītāja Anita Sproģe). Kursi tiek organizēts profesionālās pilnveides izglītības programmas Režija un aktiermeistarība skatuves mākslas kolektīvu vadītājiem ietvaros.

Latvijas Kultūras akadēmijā top jauno mākslinieku diplomdarbi

Jūnijā Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) absolvēs jaunie aktieri, režisori un laikmetīgās dejas horeogrāfi bakalaura studiju programmās, kā arī teātra un filmu režisori un dramaturgi maģistra studiju programmās. Šobrīd gan sadarbībā ar astoņiem Latvijas teātriem, gan LKA dažādajās struktūrvienībās top kopumā 40 diplomdarba izrādes. Pagaidām, iespējams, krāšņāko diplomdarba izrāžu skati LKA vēsturē klātienē un ierakstos vērtē tikai noslēguma darbu komisijas.

Tiešsaistē norisināsies ikgadējā Kultūras akadēmijas studējošo konference ZinātMāksla

20. un 21. maijā tiešsaistē norisināsies ikgadējā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) starpdisciplinārā studējošo konference ZinātMāksla, aicinot uz diskusijām, sarunām un referātiem par aktuālākajām LKA studentu uzmanības centrā nonākušajām pētnieciskajām tēmām. Konferences norise ir apliecinājums pētniecības "dzīvesgribai", jauno zinātnieku elastībai un sīkstumam, kas nodrošināja jēgpilnu pētniecisku darbību arī COVIDlaika studiju procesā, informēja akadēmijas pārstāvji.

Latvijā atklāti pieci jauni pilskalni un izveidota pilskalnu karte

Šajā pavasarī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pētniecības projekta Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.-2021. gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība ietvaros atklāti vēl pieci jauni pilskalni – Ļūbasta pilskalns, Sīķeles pilskalns, Veipieša pilskalns Daugavpils novadā, Vulānu pilskalns Riebiņu novadā, Keklišku pilskalns Ilūkstes novadā. No tiem trīs atrodas Latgalē un divi – Augšzemē, informēja Latvijas Kultūras akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Lūse.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide