Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Mākslas akadēmija

Celms kā podests mākslai

Tiešsaistes izstādes projekts Brīvdabas galerija piedāvā virtuālu pastaigu, kurā var iepazīt Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina apakšnozares pasniedzēju, absolventu un studentu darbus.

Norisināsies tiešsaistes sarunu sērijas Publiskās mākslas mainīgā seja trešā diskusija

Ceturtdien, 25. februārī, plkst. 16 norisināsies trešā Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžas (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rīkotās sarunu sērijas diskusija Aktīvisms: politiskās mākslas spēks, kas būs veltīta savstarpējo sakarību meklējumiem starp publisko mākslu un aktīvismu, informēja LMA pārstāvji.

No Lapzemes līdz Kuldīgai. Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā studiju programma un citas sadarbības

Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Lapzemes Universitāti Somijā, kā arī asociētajiem sadarbības partneriem Rīgas Ekonomikas augstskolu, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Kuldīgas novada pašvaldību un biedrību Kuldīgas mākslinieku rezidence, ir parakstījusi līgumu par starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas īstenošanu. Tās saturs būs mērķēts uz tādu zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu, lai absolventi varētu kļūt par pārmaiņu ieviesējiem publiskā un privātā sektora uzņēmumos un organizācijās.

LMA un Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža aicina uz otro tiešsaistes sarunu sesiju

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Centrālās Sentmārtinas (CSM) mākslas un dizaina koledžas diskusiju programma turpinās ar otro sarunu Destrukcija: pieminekļu iznīcināšana VAI publiskā māksla kā sociālo nemieru uzmanības centrs, kas norisināsies vietnē Zoom 11. februārī plkst. 16 pēc Latvijas laika (plkst. 14 pēc Londonas), informēja LMA sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Norisināsies tiešsaistes sarunu sērija Publiskās mākslas mainīgā seja

Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbības projekta ietvaros rīkos publisko sarunu sēriju, kurā tuvplānā tiks skatīta vēsture un konteksts no katras institūcijas perspektīvas. Katrā sarunā uzstāsies uz sarunu pieaicināts vieslektors no Lielbritānijas un Latvijas, kuri kopā ar maģistrantūras studentiem pievērsīsies abu valstu atšķirību un paralēļu meklējumiem publiskās mākslas tradīcijās. Diskusiju programmu varēs vērot vietnē Zoom.

Tapis pirmais dzīvnieku aizstāvībai veltītais mākslas objekts Rīgā – milzu lapsa

Milzu publicitāti un pozitīvas atsauksmes ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares bakalaura programmas 3. kursa studenta Aleksandra Marinoha veidotā milzu lapsa, kas tapusi sadarbībā ar Aleksandra tēvu Oļegu Marinohu – ar LMA Facebook ierakstu ir dalījušies 3,2 tūkstoši cilvēki, četri tūkstoši cilvēku spieduši "like", savukārt ziņu pamanījuši ap 300 000 cilvēku, saņemti arī vairāki simti pozitīvu atsauksmju un komentāru.

LMA studenti izstrādājuši un realizējuši dažādas sociālā dizaina idejas

2020./2021. studiju gada 1.semestrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistra programmas otrā kursa studenti Sociālā dizaina studiju modulī risināja sabiedrībai un atsevišķām tās grupām vai indivīdiem svarīgas problēmas. Šī studiju kursa mērķis bija sekmēt maģistrantūras studentu iesaisti un līdzdalību sociālo inovāciju dizainēšanā, iesaistoties sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām, publisko sektoru, NVO vai atsevišķām kopienām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide