Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Trešdiena, 6. jūlijs
Anrijs, Arkādijs

Latvijas neatkarība

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu svinēs ierobežojumu apstākļos

Jau otro gadu pēc kārtas Neatkarības atjaunošanas diena 4. maijā visā Latvijā tiks atzīmēta bez pompozitātes, svētku koncertiem notiekot tiešsaistē, jo publiski un privāti pasākumi un cilvēku pulcēšanās ārtelpās pandēmijas dēļ joprojām ir aizliegta. Tiešsaistes koncertu, kinoseansu, vides un mobilo izstāžu un citu notikumu programma gan ir tik plaša, ka grūti izvēlēties, taču atsevišķas svētku norises būs pieejamas arī pēc 4. maija, vai to ieraksti vēl kādu laiku atrodami internetā.

Balsojums, kas sagrāva LPSR

Tās ir emocijas, kuras diez vai katram ir lemts piedzīvot, - sajūtu pēc vēsturiskā 1990.gada 4.maija balsojuma par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu atceras viens no toreizējās LPSR Augstākās padomes Tautas frontes frakcijas deputātiem, vēlāk Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš. 1990.gada sākumā ar viņa svētību Latvijas Valsts universitātes kompartijas komitejas plašajā un klusajā kabinetā tapa Neatkarības deklarācija, kuras pieņemšana bija atjaunotās Latvijas valsts sākuma punkts.

FOTO: Barselonā atklāta izstāde par Latvijas ceļu uz brīvību

Katalonijas galvaspilsētā Barselonā ir atklāta izstāde par Latvijas vēsturi Latvija: cīņa par brīvību. Izstādes ekspozīcijā pamatā izmantoti Latvijas Okupācijas muzeja materiāli, un tā ir apskatāma Barselonas senākajā daļā _Plaçe Del Rei _Svētās Agates kapelā līdz pat 2015.gada 11.janvārim, portālu _Diena.

Top jauna filma par to kā VDK, izmantojot latviešu patriotus, apspēlēja britu izlūkus

Pēc otrā pasaules kara Latvijas vēsturē ierakstītas daudzas traģiska lappuses. Viena no tām – par trimdas latviešiem, kurus Rietumu specdienesti mēģināja izmantot spiegošanai pret Padomju Savienību. Tomēr VDK apspēlēja gan britus, gan amerikāņus. No Zviedrijas rietumnieku uzdevumā iebraukušie latvieši sakrita čekistu lamatās. Tos, kurus nenošāva vai neaizsūtīja uz Sibīriju, savervēja un sūtīja atpakaļ. Nu jau spiegot VDK jeb tā dēvētās čekas labā, vēsta TV3 raidījums Nekā Personīga.

Pētījums: Latvieši un cittautieši uzsver atšķirīgus neatkarības laika ieguvumus

Latvieši biežāk nekā cittautieši kā svarīgākos ieguvumus pēc neatkarības atjaunošanas min iespēju dzīvot neatkarīgā valstī un latviešu valodas kā oficiālās valsts valodas atzīšanu, savukārt cittautieši augstāk nekā latvieši vērtē dažādus praktiskus ieguvumus - iespēju ceļot, iegādāties agrāk nepieejamas preces, nodarboties ar biznesu un veidot karjeru, secināts jaunākajā DNB Latvijas barometra pētījumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide