Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Leģionāri

Mīla pie frontes līnijas

Leģionāra Dāvida Buša (23.03.1909.–29.09.1981.) jau sen kā vairs nav starp mums, taču par viņa dzīvi Otrā pasaules kara laikā joprojām stāsta nu jau pajukusi rūtiņu klade, kurā vīrietis dienu pa dienai aprakstījis apkārt notiekošo. Starp sprāgstošu bumbu blāzmām sirds toreiz radusi mierinājumu mīlestībā, kurai gan nebija lemts garš mūžs.

Brīvības piemineklis apjozts ar dzeltenajām policijas barjerām

Lai izvairītos no pretēju viedokļu paudēju fiziskiem konfliktiem tradicionālajos leģionāru piemiņas dienas pasākumos Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, šodien jau agrā rīta stundā pieminekļa laukums apjozts ar dzeltenajām policijas barjerām, novēroja aģentūra LETA.

Ģertrūdes ielas teātrī atgriežas izrāde Leģionāri

8. un 9. janvārī Ģertrūdes ielas teātrī pēc vairāk nekā gada pārtraukuma atkal būs skatāma starptautisku atzinību guvusī un skatītāju pieprasītā izrāde Leģionāri. Diskusija ar kaušanos. Nākamreiz Latvijā to būs iespējams redzēt 9. martā Latgales vēstniecībā Gors.

Krievija Satversmes preambulu nosauc par diskriminējošu

Pieņemtā Satversmes preambula ir politiski angažēts dokuments, kura mērķis ir juridiski nostiprināt latviešu dominējošo statusu pār nācijas etniskajām minoritātēm un tālāk šķeltu sabiedrību, teikts Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētā paziņojumā. "Sagaidām, ka šāda apkaunojoša prakse, kad nacionālistu spēki Eiropas Savienības valstī, aizbildinoties ar konstitūcijas reformām, leģitimizē diskriminējošu politiku, tiks pienācīgi izvērtēta no atbildīgo starptautisko un Eiropas organizāciju puses," teikts paziņojumā.

FOTO: Lestenē godina latviešu leģionā kritušos

Katru gadu Otrajā pasaules karā kritušie latviešu leģiona karavīri tiek godināti arī Lestenes Brāļu kapos, kur šogad pulcējās ap 1000 cilvēku par spīti mainīgajiem laika apstākļiem, kad saulaini brīži mijās ar sniegputeni un stipru vēju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide