Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Literatūra

Ar dzīvajiem pie mūžam dzīvajiem

Kopā ar skatītājiem izceļojies pa Latviju un pasauli, populārais žurnālistu tandēms Marta Selecka un Gustavs Terzens lec latviešu literatūras akā. Vai viņiem tur veiksies tāpat kā bārenītei?

Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka atklāj pirmo lasītavu vilcienā

Lai mudinātu cilvēkus lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka projekta Ceļā ar grāmatu ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS Pasažieru vilciens dīzeļvilciena sastāvā atklājusi pirmo lasītavu.

Latvijai vajag: Bohēmu

Kas gan būtu mākslas un radošā pasaule bez daudz peltās un arī slavētās bohēmas! Bet kā ar to ir mūsdienās? Līdz ar ikgadējiem Prozas lasījumiem sajūtu par bohēmu šogad nolēma atdzīvināt rakstnieki, aicinot 1. decembrī kopā ar filozofu, rakstnieku un Satori.lv galveno redaktoru Ilmāru Šlāpinu doties Bāru tūrē ar rakstniekiem.

Restorānos varēs nogaršot Latvijas autoru sarakstītus ēdienus

Vakar, 28. novembrī, 3 pavāru restorānā Tam labam būs augt ar rakstnieces Noras Ikstenas stāsta receptes Meža vakte pagatavošanu eksporta platforma Latvian Literature atklāja #iamintrovert kampaņas jaunumu – restorānu akciju Introvertās pusdienas, kuras ietvaros līdz pat Londonas grāmatu tirgum dažādos Rīgas un citu Latvijas pilsētu restorānos, kafejnīcās un bāros ikvienam būs iespēja nogaršot pēc Latvijas rakstnieku stāstu receptēm tapušus ēdienus un dzērienus.

Literatūras gada balvai saņemti gandrīz 80 pieteikumi

Latvijas Literatūras gada balvai, ar kuru tiek godināti labākie pērn publicētie literārie darbi, ir saņemti 77 pieteikumi, aģentūru LETA informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste. 

Aktieris Pūce: Esmu no optimistu kārtas

Kāds izskatās Ziemassvētku vecītis? Lielākā daļa bērnu uzzīmēs būdīgu vīru ar sirmiem matiem, bārdu un zilpelēkām smejošām acīm, baltsarkanā cepurē un tērpā. Tas būs Kaspara Pūces portrets. Par viņu lasāms šīsnedēļas laikraksta Diena pielikumā Senioru Diena.Aktieri satieku Mūzikas namā Daile, kur viņš piedalās iestudējuma Čigānmeitēns Ringla mēģinājumos.

Atbalstīta 12 jaunu latviešu literatūras tulkojumu izdošana

Noslēdzies Latvijas Literatūras centra sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu kultūras programmas Latvijas literatūra pasaulē ietvaros organizētais konkurss Atbalsts ārvalstu izdevējiem Latvijas literatūras tulkojumu izdošanai, informēja Literatūras centra pārstāve Arita Gutāne. Konkursā atbalstu guvuši 12 no 19 iesniegtajiem projektiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide