Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +31 °C
Skaidrs
Sestdiena, 2. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina

Mājdzīvnieki

Aicina apturēt suņu mocīšanu

Arvien skaļāk izskan aicinājumi ievērot dzīvnieku labturības noteikumus. Nule Saeimu sasniedzis iesniegums ar 12 tūkstošiem parakstu par humānu apiešanos ar suņiem, proti, pret viņu pastāvīgu turēšanu pie ķēdes. Ir plānots ierosinājumu virzīt uz atbildīgo komisiju, lai izvērtētu nepieciešamos likuma grozījumus, kā arī nosacītu pārejas periodu, kad tos ieviest.

Mājdzīvniekiem droši augi

Iegādājoties telpaugus, jāņem vērā ne tikai to izskats, augšanai nepieciešamie apstākļi un kopšanas specifika. Ja jums ir pavisam mazi bērni vai mājdzīvnieki, jānoskaidro arī, vai noskatītais augs nav indīgs, skaidro LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas eksperte Ingūna Gudrupa. Interneta veikals Easy Pot izveidojis pat atsevišķu sadaļu, kurā jau atlasīti dzīvniekiem nekaitīgi augi, kurus pilnīgi droši var nest mājās arī zvēriņu saimnieki.

Mājas, kur ar depresiju neviens nesirgst

"Pateicoties dzīvniekiem, mūsu mājās neviens nesirgst ar depresiju, arī pandēmijas laikā," saka Ella Veinberga, audzētavas Coonberg* LV īpašniece. Viņas divstāvu namā Liepājā pašlaik mīt 25 kaķi! Un viens suns. Ir seši Turcijas Angoras kaķi, desmit Menas jenotveidīgie, divi Norvēģijas meža kaķi, Ņevas maskarādes pārstāvis. Pie nesen sadzimušajiem kaķēniem saimniece svešiniekus pagaidām nelaiž.

Ar iepriekšēju lauku dzīves pieredzi

''Mēs zvēram, ka vēl vairāk zvēru mums nebūs, bet kā tas būs patiesībā, kad pārcelsimies uz jauno māju... Tie dzīvnieciņi mums nāk viens otra vietā kā zīme,'' saka trīs bērnu māmiņa un sešu mājdzīvnieku saimniece Dana Bērziņa.

Aptaukojas arī mājdzīvnieki

Visbiežākais aptaukošanās cēlonis suņiem un kaķiem ir pārlieku liels uzņemto kaloriju daudzums un maza fiziskā aktivitāte.

Saticīga komanda – Princis, Zefīrs, Rūdis un Dūduliņš

Juristes Sandras Bunkas un viņas dzīvesdrauga Jāņa mājās pārnākšanu vienmēr ļoti gaida trīs runči un mīlīga gredzenūbele. Reiz šīs radības pieņēmuši un viņām dzīvesvietu savās mājās devuši, Sandra un Jānis to nekad nav nožēlojuši. Protams, ir rūpes, kuru bez runčiem un putna nebūtu, ir pārdzīvojumi un pārsteigumi, dažreiz nervi uzdod, bet visam pāri ir kopā būšanas prieks. Gadījies, ka kaķi kalpo arī par zibensnovedējiem.

PVD aicina svētkos kā dāvanu nepasniegt mājdzīvniekus

Ja nav pārliecības par dāvanas saņēmēja vēlēšanos un apņemšanos rūpēties par mājdzīvnieku, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ne Ziemassvētkos, ne citās svinamās dienās kā dāvanu neizvēlēties mājdzīvnieku, aģentūru LETA informē PVD.

Uz šaurās robežas starp būt vai nebūt

Esam Nekurienē. Braucam pa meža ceļu Ķemeru nacionālajā parkā, abās pusēs nīkulīgi koki un purva akači. Pie savu laiku nodzīvojušas divstāvu koka ēkas uz mums raugās iespaidīga auguma suns. Ja jau, braucējus gaidot, nav pielikts pie ķēdes, noteikti nav kodējs. No mājas iznāk dzīvnieku glābēja un uzņēmēja Zanda Briķe – trausla tumšmataina sieviete ap trīsdesmit gadiem.

Mājdzīvnieku pagaidu saimniekam būs jāinformē par dzīvnieka izmitināšanas vietas maiņu

Mājdzīvnieku pagaidu saimniekam uz laiku, kamēr dzīvnieka īpašnieks nespēj pildīt savus pienākumus vai līdz mantojuma tiesību apstiprināšanai saimnieka nāves gadījumā, būs jāiesniedz Lauksaimniecības datu centrā (LDC) iesniegumu par dzīvnieka turēšanas vietas maiņu. To paredz plānotie grozījumi mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, ko ceturtdien plānots nodot starpinstitūciju saskaņošanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide