Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mājdzīvnieki

Suns kā portāls pulcē draugu kopas

Pat apsardze nevar paskaidrot, kur daudzietilpīgajā ēkā Čiekurkalnā meklēt Latvijas uzņēmuma Vizulo Rīgas biroja telpas. Piezvanām, un valdes priekšsēdētājs sirsnīgais un smaidīgais Jānis Zeltiņš ar savu taksenīti Bellu atnāk mūs sagaidīt. Kāpnes, gaiteņi, kāpnes, un nokļūstam atvērta tipa birojā – augsti griesti, lieli logi, daudz gaisa un gaismas. Pie mums pieskrien mīlīgs un liels suns. Jānis iepazīstina – sagadīšanās pēc arī šī ir Bella. Leldes Ķelpiņas zeltainā retrīvera Sodelight Freyr Reventon, ikdienā saukta par Revi, ierašanās nebija iespējama attaisnotu iemeslu dēļ – sunim nopietns treniņš pirms sacensībām. Tā sanāk – dažreiz birojā ir vairāk suņu, citreiz mazāk, bet vienmēr kāds ir.

Kā sačakarēt suni

Pirms gada vasarā Biķernieku meža takās sastapu gados vecāku kungu ar labradora kucēnu Mario. Bērni esot uzdāvinājuši, lai, viens dzīvodams, viņš neskumtu. Vīrs turēja kucēnu īsā saitē, nekad neļāva kucēnam rotaļāties ar citiem suņiem. Mario neko citu nedzirdēja kā tikai – "blakus" un "mierā"!

Gluži nemanot aizritējuši 53 gadi

Suns, kaķis, trusis, šinšilla, kāmis ir dzīvās būtnes, ko visbiežāk dāvina bērniem, lai atvases iemācītos rūpēties par uzticēto, mīlētu un sargātu. Māsas Baiba un Dace arī ļoti gribēja mājdzīvnieku. Viņām toreiz bija septiņi un pieci gadiņi. Dzīvoklītis nebija liels, un vecāki nolēma iegādāties Vidusāzijas bruņurupuci Hugo. Pēc pusotra gada rāpulītim pievienojās bruņurupucis Rūdis, lai katrai māsai ir savs dzīvnieciņš. No tā laika pagājuši piecdesmit trīs gadi. Baiba jau trīs gadus kā mūžībā, bet Hugo un Rūdis dzīvo kopā ar Daci Riekstiņu.

Milzu moluskiem ēdienkartē baltās panātres

Sensenos laikos zvēru ķēniņš aicinājis dzīvniekus uz mielastu. Visi arī ieradušies, nebijis tikai gliemeža. Kad ķēniņš pēc kāda laika saticis gliemezi, viņš tam jautājis, kāpēc šis neesot ieradies. Gliemezis atbildējis, ka mājās viņš vislabāk jūtoties. Ķēniņu tāda atbilde ļoti sadusmojusi, un viņš gliemezim atbildējis: " Ja jau tev mājās ir tik labi, tad būs tev savu māju vienmēr nēsāt līdzi!"

No čūskas var mācīties dzīvot mierā

Cilvēks baidās no tumsas, no nezināmiem trokšņiem, no dažādiem rāpuļiem un daudz kā cita, ko nepazīst. Es neesmu izņēmums. Nav jau tā, ka uz tikšanos ar Sandri Zvirgzdiņu un viņa tīģerpitonu albīnu Čārliju eju ar bailēm, taču nemelošu – netaisos samīļot vai noglaudīt austrumos par gudrības, gribasspēka, miera un izsmalcinātības simbolu uzskatīto čūsku. Skaidrs – es viņai neesmu vajadzīga, un arī viņa man ir tikai objekts rakstam. Taču atzīstu – aiz terārija stikla sienas gulošais pitons Čārlijs ir fascinējošs, graciozs radījums, kurā manāms kaut kas liktenīgs un mūžīgs.

Ar lolojumdzīvnieka pasi pasaulē

Pēkšņi nobruka iecerētā intervija, fotogrāfs jau ir klāt, bet man nav rezerves varianta. Gandrīz vai jāraud. Pēkšņi atceros, ka mūsu mājā dzīvo Igors Storoževs ar savu mammu Margaritu, un viņiem esot divi kaķi Kanādas sfinksi, no kuriem viens ir liels ceļotājs, bet vasara taču ir ceļojumu laiks.

Pateicīgi par mīļumu un pilnu punci

Pārdaugavā Meža ielā uz ietves kā pildīta pankūka pavasara saulītē sildās ruds runcis. Nāku iepazīties ar kafejnīcas Cepiens talismanu Velsas korgiju pembroku Norī, bet izrādās, ka iestādījuma saimniecei Denīzei Lapinskai četrkājaino kompanjonu ir vairāk nekā viens.

Izveidota bez mājām palikušo dzīvnieku datubāze; aicina patversmes iesaistīties

Pukanis.lv ir pirmā un vienīgā Latvijas mēroga dzīvnieku datubāze, kas palīdz patversmēm atrast dzīvniekiem jaunus saimniekus, portālam Diena.lv pavēstīja datubāzes pārstāvji. Dzīvnieku draugi mudina Latvijas patversmes sadarboties ar datubāzi un izvietot bez mājām palikušo dzīvnieku attēlus.

Dienas padoms: Lai sals un sāls nekaitētu ķepām

Pirms došanās pastaigā suņa ķepas noslaukiet ar plānu lupatiņu, uz kuras ir balzams vai vazelīns. Veterinārārsti iesaka arī mitrinātājus uz vaska bāzes, kas paredzēti suņa ķepu aizsargāšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide