Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks ceturtdien vizītes gaitā Singapūrā brīdinājis par mākslīgā intelekta (AI) negatīvo ietekmi uz sabiedrības struktūru.
Telefonkrāpnieki, izmantojot mākslīgā intelekta rīkus, sākuši zvanīt no nezināmiem numuriem, atdarinot zvana saņēmējam pazīstama cilvēka balsi un lūdzot steidzamu finansiālu palīdzību, informēja informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumu sniedzēja SIA Bite Latvija pārstāvji.
Izplatoties mākslīgā intelekta programmām, skan arī trauksmes zvani par tā pieļautajām kļūdām un attiecīgi – tā izmantošanu jomās, kur tas var nozīmēt pat cilvēka dzīvību. Kādēļ tā, un kurp tad virzās šīs tehnoloģijas attīstība?
Laikmetā, kad mākslīgā intelekta (MI) un ar to darbināmo rīku jomā ir vērojama strauja attīstība, ir svarīgi rast līdzsvaru starp MI pozitīvo aspektu izmantošanu un iespējām sevi pasargāt no riskiem. Safabricētas sarunas, nozagta balss vai nozagta vizuālā identitāte – šie ir tikai daži riski, ar ko saskaramies jau patlaban un saskarsimies nākotnē, ja nebūsim pietiekami informēti par to, kā sevi pasargāt.
IT nozarē notiekošo joprojām var saukt par darbu uz zinātniskās fantastikas robežas, kur katra diena nes arvien jaunus izaicinājumus un iespējas. Izņēmums nav arī nebanku kreditēšanas joma, kurā lielākā daļa procesu ir robotizēti, bet impulsu gala lēmumam sniedz mākslīgais intelekts. Par to, kā IT risinājumi tiek piemēroti Latvijas un citos tirgos, kāds ir klientu un kāds – biznesa ieguvums, saruna ar 4finance IT projektu menedžeri Kristīni Bogdanovu.
Mākslīgā intelekta rīku iestrādāšana viedtālruņos sola intriģējošu nākotni, tomēr to uzlabošanā vēl jāiegulda milzīgs darbs. SestDiena izmēģina jaunos rīkus.
Mākslīgā intelekta (MI) akts ir solis pretī uzticama MI attīstībai, komentējot vakar Eiropas Parlamentā pieņemta MI aktu, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kuras atbildības jomā ietilpst arī digitālās transformācijas jautājumi.