Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Matemātika

Galda spēles, apgūstot matemātiku

Kā palīdzēt bērnam ar eksakto zinātņu, piemēram, matemātikas, apguvi? Ja matemātikai pieiet radoši, to ir vieglāk uztvert.

Matemātika sāpju mazināšanai

Laiku pa laikam pat nopietnu pētniecisko institūtu pārstāvji pārsteidz ar tādiem ''atklājumiem'', ka atliek vien pabrīnīties: vai tiešām viņiem aptrūkušās patiešām svarīgas pētāmās tēmas? Ar Ig Nobel jeb nenopietnās zinātnes prēmijas nominācijas cienīgu paziņojumu nupat klajā nākuši arī Minhenes Ludviga Maksimiliāna universitātes zinātnieki. Viņi noskaidrojuši, ka visefektīvākais veids uzmanības novēršanai no fiziskām sāpēm ir skaitīšana atpakaļgaitā no 1000, katrā solī atņemot pa 7.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija ar salidojumu atzīmēs 50 gadu specializāciju matemātikā

Šogad aprit 50 gadi, kopš Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā ieviesta specializācija matemātikā, kas kļuvusi par unikālu skolas atšķirības zīmi un ļāvusi izskolot daudzas zinātnieku paaudzes. Atzīmējot šo nozīmīgo jubileju, 25. oktobrī Ķīpsalas izstāžu centrā notiks skolas absolventu salidojums, kurā tiks godināti gan skolas ilggadējie skolotāji, gan arī tās beidzēji.

Matemātiku bērniem māca ar spēļu palīdzību, eksperti iesaka neaizrauties

"Galvenais, lai bērns neteiktu, ka tas ir stulbi," matemātikas skolotāja Laila Bērziņa teikusi par savu uzdevumu mācīt skolēniem nepieciešamās matemātikas zināšanas. Pēc viņas domām, ļoti būtiski ir radīt bērnos interesi. Ja skolēnam sarežģīta un neinteresanta mācību procesa dēļ zūd interese, iemācīt vairs nevar neko, pieredzējušās pedagoģes un matemātikas apguves spēles autori pirmdien citē Diena.

Eksperti: Centralizēto eksāmenu rādītājus uz leju velk profenes

Šogad vissliktākie novērtējumi vidusskolu centralizētajos eksāmenos bijis matemātikā un vēsturē, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) publicētie dati. Nozares pārstāvji to skaidro ar vakarskolu un profesionālo skolu audzēkņu slikto veikumu. To kā iemeslu min arī VISC.

Atklāj skolēniem senās Indijas metodes, kā galvā sarēķināt lielus skaitļus

Liepājas Universitātē (LiepU) bakalaura studiju programmas Matemātika un Skolotājs apakšvirziena Pamatizglītības skolotājs studenti ik gadu veido kādu projektu matemātikas vēsturē. Šogad tā tēma pati skrēja pretī - tiek atzīmēta slavenā matemātikas profesora Jāņa Menča simtgade, un viņa devīze vienmēr bijusi: «Visu, ko vari, galvā dari!» «Viņš bija galvas rēķinu piekritējs,» teic Vaira Kārkliņa, LiepU docente un vadītāja studentu projektam, kurš šogad arī tapa par galvas rēķiniem.

Izstādē aizraujoši atklāj matemātikas klātbūtni ikdienā

Tikai no 13. februāra līdz 8. martam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina centrā Rīgā, Āzenes ielā 18, tiks atklāta bezmaksas izstāde Praktiskā matemātika. Tajā apmeklētājiem ir iespēja eksponātus ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt un darbināt, apgūstot pasaules senāko zinātni jautrā un aizraujošā veidā.

Prieks rēķināt, ja matemātikas uzdevumus pārvērš par sacensību

«Sacensība nenozīmē konkurenci. Šajā sacensībā visi skolēni var būt uzvarētāji, savukārt skolotāja uzdevums ir sekot līdzi, menedžēt procesu, palīdzēt tiem, kuriem neizdodas,» skaidro Rīgas 22. vidusskolas matemātikas un informātikas skolotājs Marks Gitermans, stāstīdams par to, kā matemātikas stundās izmanto sacensību elementus.

Matemātiku mācīt tā, lai tās pielietojamība dzīvē būtu uzreiz saskatāma

Kā matemātikas mācīšanu saistīt ar reālo dzīvi, nepaliekot tikai teorētisku aprēķinu līmenī? Aija Cunska zina, kā. Viņa 20 gadu strādājusi Smiltenes ģimnāzijā par matemātikas un informātikas skolotāju, bijusi arī šīs skolas direktore, bet patlaban Firmā Madara 89 vada IT daļu, tomēr saikni ar matemātikas apguvi nav zaudējusi, jo LU gatavojas aizstāvēt doktora darbu par IT lietojuma iespējām matemātikas mācīšanā skolā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide