Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Maznodrošinātie

Latvija - nevienlīdzības līdere Eiropā

Mūsu valstī ir viena no nevienlīdzīgākajām sabiedrībām Eiropas Savienībā (ES). Saskaņā ar Labklājības ministrijas (LM) datiem turīgākās sabiedrības daļas ienākumi 6,3 reizes pārsniedz trūcīgākās iedzīvotāju grupas ienākumus, starp strādājošajiem iedzīvotājiem šī atšķirība ir vēl lielāka - labāk atalgotie darbinieki saņem septiņas reizes vairāk. ES kontekstā mūsu valstī ir trešā nevienlīdzīgākā sabiedrība tūlīt pēc Spānijas un Grieķijas, pirmdien raksta laikraksts Diena.

Zariņš: Elektrības šizofrēnija, izmisums vai cinisks aprēķins?

Saeimai nodots izskatīšanai valdības sagatavotais likumprojekts Par valsts atbalstu trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām elektroenerģijas izmaksu segšanai, kura mērķis ir noteikt atbalsta kārtību un apjomu minētajām mājsaimniecībām pēc regulētā tarifa atcelšanas. Šāds atbalsts noteikti ir vajadzīgs, jo savādāk sociāli atbildīga elektrības tirgus atvēršana vienkārši nav iespējama. Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tirgus atvēršana valdībai kārtējo reizi bija jāatliek, jo par šāda kompensācijas mehānisma izveidi nemaz nebija padomāts!

Ģimenes ārsti: Jaunā veselības aprūpes sistēma diskriminēs maznodrošinātos

Latvijas ģimenes ārstu asociācijas šodien vienojušās vēlreiz aicināt Veselības ministriju (VM) un Saeimas deputātus nevirzīt jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu tālākai izskatīšanai esošajā redakcijā, aģentūru LETA informēja asociāciju pārstāvji."Uzskatām, ka pirms likuma tālākās virzīšanas tas ir plaši jāapspriež sabiedrībā un jāizskaidro tā bīstamība Latvijas iedzīvotāju veselībai un valsts ekonomiskai izaugsmei.

RD atbrīvojoties no dzīvokļu rindā gaidošajiem rīdziniekiem, problēmas uzvēlusi citām pašvaldībām

2009. gadā Rīgas dome (RD) iegādājās daudzdzīvokļu mājas vairākās netālu esošās pašvaldībās, tostarp Baldonē, Olainē un Siguldā, šajās mājās izmitinot rīdziniekus, kas gaidījuši dzīvokļu rindās Rīgā. Tagad Baldones novada pašvaldības priekšsēdētāja Karina Putniņa portālam Diena.lv atzīst, ka šāda prakse domei radījusi virkni problēmas, turklāt puse no Baldonē izmitinātajiem cilvēkiem ir pašvaldības sociālā dienesta klienti.

Ameriks aicinās Rīgas siltumu ziedot 840 000 latu maznodrošinātajiem

Rīgas vicemērs Andris Ameriks rosinās AS _Rīgas siltums _akcionāriem lemt par 840 000 latu lielu dāvinājumu biedrībai Latvijas Pašvaldību savienība, lai 2010./2011. gada apkures sezonā sniegtu sociālu atbalstu maznodrošinātajām ģimenēm vai personām Rīgā, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes pārstāve Liene Pētersone.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide