Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Medicīnas nozare

Abu Meri: Daļa uzlabojumu veselības aprūpē jāmeklē pašā nozarē

Stabils finansējums ir kritisks veselības aprūpes attīstībai, bet pašai nozarei ir jāsaskata iespējas sistēmiskiem uzlabojumiem, inovācijām un efektivitātes palielināšanai, šodien Veselības nozares Stratēģiskās padomes sēdē sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

57% Latvijas iedzīvotāju uztrauc saslimšanas risks medicīnas iestādēs aktīvajā vīrusu sezonā

57% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņus, apmeklējot medicīnas iestādi aktīvajā vīrusu sezonā, uztrauc iespējamība saslimt ar kādu infekciju slimību, liecina tekstila nomas uzņēmuma "Lindstrom" un "Norstat Latvija" īstenotās sabiedrības aptaujas dati. Vienlaikus 50% aptaujāto uzskata, ka medicīnas iestādēs nevajadzētu atgriezties pie stingrākiem veselības aizsardzības noteikumiem, kas tika ieviesti Covid-19 laikā, piemēram, obligātas sejas masku valkāšanas.

Infektologs: Sagaidāms stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugums

Latvijā atklāto Covid-19 gadījumu skaits šobrīd atbilst iepriekš prognozētajam un tam, kas ir novērojams citās valstīs, epidemioloģisko situāciju Latvijā aģentūrai LETA vērtēja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis, atzīstot, ka tagad noteikti ir sagaidāms stacionēto Covid-19 pacientu pieaugums.

Ir cerības ieraudzīt jaunas, Latvijā radītas zāles

Latvijā ir spēcīga farmācijas nozare, jo ir gan spēcīgas zinātniskās institūcijas, gan spēcīgi uzņēmumi. Tā sakot, ražotāji un zinātnieki viens bez otra nevar pastāvēt. Par to vienisprātis ir Dienas intervētie industrijas un zinātnes pārstāvji, taujāti par savstarpējo sadarbību. Ja viss veiksies labi, laika periodā no 2020. līdz 2025. gadam pacientiem būs pieejams spilgts šīs sadarbības apliecinājums – jaunas sirds un asinsvadu zāles, kas būs pirmais Latvijā jaunradītais medikaments kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.

Mediķi gatavi protesta akcijām

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) un Latvijas slimnīcu biedrības (LSB) valdes trešdien kopīgā sanāksmē, apspriežot situāciju Latvijas veselības aprūpē, vienojās uzsākt oficiālas konsultācijas ar sadarbības partneriem par iespējamajām protesta akcijām gadījumam, ja valdība kārtējo reizi ignorēs sociālo partneru viedokli par veselības aprūpes finansējuma plānošanu, portālam Diena.lv pavēstīja arodbiedrību pārstāvji.

Mediķi tomēr dosies protesta akcijā

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ceturtdien iesniedza Rīgas domei pieteikumu par sapulcēm pie Saeimas un Valsts prezidenta pils 8.decembrī, portālu Diena.lv informēja LVSADA pārstāve Inga Rudzīte.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide