Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mirstība

Latvijā un Igaunijā pieaug dzimstība

Šogad līdz jūlijam visās Baltijas valstīs ir fiksēts negatīvs iedzīvotāju dabiskais pieaugums, bet Igaunijā rādītāji ir salīdzinoši pozitīvāki nekā Latvijā un Lietuvā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Gada pirmajā pusē Latvijā dzimušo bērnu skaits pieaudzis par 2%

Kopš 2011. gada dzimušo skaits Latvijā pieaug, un arī 2016. gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits ir par 224 mazuļiem jeb 2% lielāks nekā 2015. gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. Šogad līdz jūlijam Latvijā pasaulē nākuši 10 943 mazuļi.

Mirstība atspoguļo sistēmu

Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste Dace Rezeberga intervijā Annai Strapcānei.Fragments no intervijas:20 mirušas mātes trīs gados. Diemžēl Eiropas kontekstā atkal izceļamies sliktā nozīmē. Kāpēc?

Latvijas iedzīvotāju skaits pērn sarucis straujāk

Pērn Latvijas iedzīvotāju skaits sarucis par 0,86% jeb 17,1 tūkstoti cilvēku, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Iedzīvotāju skaita sarukums bijis par 0,09% straujāks nekā 2014.gadā.Reģionu griezumā iedzīvotāju skaits palielinājās tikai Pierīgas reģionā, kur pieauga par pustūkstoti cilvēku.

Pieaug laulību skaits un dzimstība

Pēdējos četros gados pieaudzis noslēgto laulību skaits – no 10,8 tūkstošiem laulību 2011. gadā līdz 12,5 tūkstošiem laulību 2014. gadā. Šī gada trīs mēnešos jau  reģistrētas 1 757 laulības, kas ir par 307 laulībām jeb par 21% vairāk nekā  2014. gada pirmajā ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide