Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Moldova

Demisionē Moldovas valdība

Trešdien demisionējis Moldovas premjerministrs Jons Kiku un viņa vadītā valdība, paverot ceļu pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu rīkošanai, vēsta oficiālie mediji.

Krievija noraidoša pret aicinājumu izvest karavīrus no Piedņestras

Krievijas amatpersonas šonedēļ paudušas noraidošu attieksmi pret Moldovas prezidentes amatā ievēlētās Maijas Sandu, kura stāsies amatā 24. decembrī, pausto aicinājumu izvest ap 1700 Krievijas karavīriem no starptautiski neatzītās separātiskās Piedņestras Moldāvu republikas.

Moldova izvēlējusies prorietumniecisku līderi

Pēc saspringtās otrās prezidenta vēlēšanu kārtas par Moldovas jauno prezidenti izvēlēta proeiropeiski noskaņotā bijusī premjerministre Maija Sandu. Eksperti lēš, ka politiķei, kas savu kampaņu balstīja uz korupcijas izskaušanu un ciešāku sadarbību ar rietumvalstīm, no 24. decembra, kad viņa pārņems prezidenta pilnvaras, priekšā būs smagas cīņas ar prokrievisko politiķu dominēto parlamentu un valdību.

Moldovā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Moldovā šodien notiek prezidenta vēlēšanu otra kārta, kurā sacentīsies līdzšinējais prokrieviski noskaņotais valsts galva Igors Dodons un proeiropeiskās opozīcijas kandidāte Maija Sandu.

Izšķiršanās starp Rietumiem un Krieviju

Svētdien Moldovas iedzīvotāji dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par astoņiem potenciālajiem prezidenta amata kandidātiem. Tomēr, kā norāda eksperti, faktiskā sacensība būs starp līdzšinējo prokremlisko prezidentu Igoru Dodonu un rietumniecisko bijušo premjerministri Maiju Sandu. Domas par valsts potenciālo nākotni moldāvu vidū krasi atšķiras, un aptaujas liecina, ka abi kandidāti bauda teju vai vienlīdzīgu sašķeltās sabiedrības atbalstu. Moldovas mediji paredz, ka vēlēšanu rezultāts tiks izšķirts otrajā kārtā novembra vidū.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide