Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Noziegumi

Viena dzimumnoziedznieka ķīmiskā kastrācija izmaksātu 3000 eiro mēnesī

Ideja par publisku dzimumnoziedznieku reģistru un ķīmisko kastrāciju īpaši aktuāla kļuva pēc Liepājas tiesas sprieduma, ar kuru par netiklām darbībām ar mazu meiteni diviem vīriešiem piespriests piespiedu darbs. Par to līdz šim bijušas tikai diskusijas, taču patlaban Tieslietu ministrija (TM) ir gatava iet tālāk un šādu sistēmu Latvijā arī ieviest. Tas gan nenoliedzami būs dārgi, un eksperti joprojām nav pārliecināti, ka efektīvi, vēsta laikraksts Diena.

Šogad reģistrēti 400 pusaudžu pastrādāti noziegumi

Šogad Valsts policija (VP) reģistrējusi 400 noziegumus, kurus izdarījuši nepilngadīgie, šodien žurnālistiem pastāstīja VP priekšnieks Ints Ķuzis.Lai arī, salīdzinot ar pagājušo gadu, noziegumu skaits samazinājies, tomēr nedaudz pieaudzis ir pusaudžu skaits, kuri šos noziegumus izdara. Tas liecina, ka noziegumi nereti tiek izdarīti grupā.

Drošības policija varēs izmantot un uzglabāt aviopasažieru datus

Cīņā pret terorismu un smagiem noziegumiem Iekšlietu ministrija (IeM) izstrādājusi Pasažieru datu apstrādes likumu, kas Drošības policijai (DP) dos tiesības izmantot un uzglabāt aviopasažieru datus. IeM arī izstrādās grozījumus likumā, kas paredz sodu, ja pasažieru pārvadātāji atteiksies nodot datus DP.

Būtiski pieaudzis vardarbīgo noziegumu skaits pret bērniem

Šogad sešos mēnešos būtiski pieaudzis pret bērniem pastrādāto vardarbīgo noziegumu skaits, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Pieaugums ir vērojams teju visās būtiskākajās pozīcijās. Ja pērn pirmajā pusgadā nebija sāktu kriminālprocesu par bērnu noslepkavošanu pastiprinošos apstākļos un par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, tad šogad attiecīgi ierosinātas piecas un četras šādas lietas.

Vācijas labējie ekstrēmisti pērn pastrādājuši 11 000 noziegumu

Labējie ekstrēmisti pagājušajā gadā Vācijā pastrādājuši vairāk nekā 11 000 krimināli sodāmu noziegumu, no kuriem vairāk nekā 500 bijuši saistīti ar vardarbību, ziņo laikraksts Der Tagesspiegel.Laikā no 2013.gada janvāra līdz decembrim policija reģistrējusi 11 781 noziegumu, kuru motīvi saistīti ar labējo ekstrēmistu aktivitātēm, piektdien raksts Der Tagesspiegel.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide