Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Pārgājieni

Pie dabas jau no mazotnes

Pārgājieni un izzinošas rotaļas dabā ir piemēroti visu vecumu bērniem.

Interesantos pārgājienos var doties jebkurā gadalaikā

Vislabāk ir atklāt Latvijas krāšņumu, dodoties pārgājienā. Vienam pašam, grupā vai kopā ar ģimeni, kā nu kuram patīk. Divu dienu piedzīvojums ar nakšņošanu, pastaiga pa kādu no dabas takām, purviem vai jūras liedagu. Neatkarīgi no gadalaika un laikapstākļiem galvenais ir izvēlēties sev piemērotu maršrutu.

Izdzīvošanas pārgājieni kā izaicinājums sev un sabiedrībai

Kārlis Zemke un Āris Birze ir divi drosmīgi jaunieši, kas izveidojuši apvienību PostNos un jau šobrīd vairākas dienas atrodas Indijā, kur iecerējuši uzkavēties vismaz pusgadu, lai ekstrēmos apstākļos ceļotu un to visu iemūžinātu filmā. Tomēr Indija nav vienīgais abu puišu ekstrēmais piedzīvojums – Kārlis jau ilgāku laiku aizraujas ar, ja tā var teikt, izdzīvošanas pārgājieniem dabā – gan Latvijā, gan citviet pasaulē, un abi ir pārliecināti – bez dabas klātbūtnes savu dzīvi iedomāties nespētu.

Ziemas tūrisma somas saturs

Lai nakti ziemā teltī pavadītu ērti un patīkami, nav nepieciešams dārgākais ekipējums – pietiks padomāt par dažām detaļām. Cik lielos mīnusos ļauties piedzīvojumu garam – katra paša izturības un pieredzes ziņā, bet to, kā gatavoties ziemas pārgājienam ar nakšņošanu, stāsta tūrisma inventāra veikala Gandrs konsultants Toms Putniņš.

Izturības pārgājieni ar sarežģītu maršrutu kļūst arvien populārāki

Mārtiņš Zvīdriņš par sevi saka: "Es dievinu savu darbu un to, ka dzīvē drīkstu kļūt par to, ko vēlos – sajūtu inženieri un mākoņskrējēju." Vēl Mārtiņš uzskata, ka ir dienas, kad padoties ir aizliegts un tas sakrīt ar viņa darbu – izaicināt sevi un citus cilvēkus, dodot iespēju piedalīties ekstrēmos jeb izturības pārgājienos. Viņa un vairāku draugu radītā biedrība _Baltā kalna komanda _piedāvā ikvienam cilvēkam kāpt pāri savas komforta zonas robežām un iepazīt pašiem sevi no citas, pavisam citādākas prizmas.

Ieej mežā vismaz līdz vidum

Novembrī, kad dabas veltes cauri, bet sniega vēl nav, mežs, šķiet, īpaši nevilina dabas baudītājus – satumst agri, temperatūra nokrīt līdz mīnusiem, apmaldīsies vēl... Balstoties uz savu pieredzi mežos un ņemot vērā Latvijā esošo mežu kārtību, esmu secinājis – ieiet mežā var tikai līdz vidum. Pēc tam tu noteikti jau ej ārā no tā. Atliek vien turēt virzienu, nevis iet riņķiem.

Pierīgas pērles atklājot

"Kad ārā ir slapjš un drēgns un gribas satīties sedziņā, ir īstais brīdis doties ārā. Bet to tu saproti tikai tad, kad jau esi sevi pārvarējis, esi ārā, ievelc pilnas plaušas svaiga gaisa un atklāj jaunas, interesantas Latvijas vietas vienā no maršrutiem "bet tur taču nekā nav". Protams, var iet, kur acis rāda, un atklāt jaunus apvāršņus vai arī saplānot aptuveno maršrutu, turoties pie kādas tēmas," _Dabas Dienai stāsta Adventure Tour Time_ piedzīvojumu tūru organizatore Baiba Ābelniece.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide