Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +11 °C
Apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Profesija

Jauno līderu saruna ar Jāni Palkavnieku par nākotnes profesijām (tiešraide beigusies)

Kādas prasmes, vērtības un zināšanas būs pieprasītas un nepieciešamas nākotnes profesijās? Kādas būs nākotnes darba tirgus tendences un kā tām sagatavoties? Par to stundu garā tiešraidē stāstīs Draugiem Group runasvīrs, tehnoloģiju pazinējs un TV personība Jānis Palkavnieks. Tiešraides sākums piektdien, 21. aprīlī, plkst. 10:30 portālā Diena.lv.

Eksperte: 15 gadu laikā roboti un datori pārņems divus miljardus darbvietu

Līdz 2030.gadam roboti un datori no cilvēkiem pārņems apmēram divus miljardus darbvietu, šodien notiekošajā Ziemeļvalstu un Baltijas biznesa forumā sacīja Future Navigator Attīstības tendenču pētniece Luīze Fredbo-Nīlsena.Prognozējot, kurus amatus varētu pārņemt tehnoloģijas, Fredbo-Nīlsena norādīja, ka pastāv 99% iespēja, ka tas notiks ar telemārketinga profesiju, 94% - ar grāmatvežiem un auditoriem, 92% - mazumtirdzniecības pārdevējiem, bet iespēja, ka tehnoloģijas aizstās nekustamā īpašuma aģentus, ir 86%.

Jauns sešu testu komplekts palīdzēs jauniešiem izvēlēties profesiju

Statistika liecina, ka aptuveni piektā daļa jauniešu pamet iesāktās studijas vai maina studiju virzienu jau pirmajā mācību gadā, jo saprot, ka izvēlētā joma vai profesija nav viņiem atbilstoša un viņi nespēs tajā sevi realizēt. Tāpat daudzi jaunieši studijas pabeidz, taču attiecīgajā specialitātē tā arī nesāk strādāt, jo tā viņus nesaista. Bieži vien šai problēmai «kājas sāk augt» jau skolas laikā, jo liela daļa skolēnu pie nākotnes profesijas izvēles ķeras pēdējā brīdī - tikai 12. klases beigās.

Filmas Baiļu līcis aktrise: Aktieri ir gluži kā bezdarbnieki

Filmas Baiļu līcis (The Bay) aktrise Ketera Donohjū uzskata, ka aktierus var salīdzināt ar bezdarbniekiem. „Saņemam lomu, iemiesojam tēlu filmā un atkal paliekam bez darba,“ tā aktieru darba ciklu komentē K.Donahjū.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide