Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rasisms

Par melnādainā nošaušanu apsūdz balto policisti

Prokuratūra ASV Minesotas štatā otrās pakāpes slepkavībā apsūdzējusi nu jau bijušo policisti Kimu Poteri, kura svētdien nogalināja likumsargu prasības ignorējušo Danti Raitu. Pieredzējusī policijas darbiniece apgalvo, ka pieļāvusi traģisku kļūdu, jo vēlējusies pret jaunieti izmantot nevis pistoli, bet elektrošoka ierīci Taser. Taču policiste ir baltā, bet upuris – melnādainais, un uzliesmojušas kārtējās protesta akcijas, afroamerikāņu aktīvistiem un viņu atbalstītājiem apgalvojot, ka slepkavība neesot bijusi netīša.

Tiesā Džordža Floida nāvē vainoto policistu

Šonedēļ ASV sākusies tiesas prāva pret policistu, kuram izvirzīta apsūdzība par pērn aizturēšanās laikā tumšādainā Džordža Floida nonāvēšanu. Notikušais izraisīja plašus pret rasu nevienlīdzību vērstus protestus valstī un arī citviet. Lai gan pierādījumu netrūkst, Floida ģimenes advokāts lietu raksturo kā "smagu".

Mēri nevēlas Trampa aģentus pilsētās

Protesti, kas ASV pilsētās aizsākās maija izskaņā, kad policisti aizturēšanas laikā nonāvēja neapbruņotu tumšādaino vīrieti Džordžu Floidu, vēl aizvien turpinās vairākās ASV pilsētās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide