Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +29 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. jūlijs
Hermīne, Estere, Liepa

Rīgas budžets

Rīgas budžets ārkārtējos apstākļos

Saprotot, ka jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ vēl kādu laiku nenotiks arī Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, Rīgas pagaidu administrācijai tomēr nācās pieņemt galvaspilsētas budžetu. Pagaidu administrācija tika iecelta februāra beigās, kad stājās spēkā likums par domes atlaišanu. Sākotnēji ārkārtas vēlēšanas bija paredzētas 25. aprīlī, un bija iecerēts, ka šā gada Rīgas budžetu pieņems jaunie domes deputāti. Vēlēšanas atliekot par vairākiem mēnešiem, budžetu nācās pieņemt administratoriem.

Rīgas budžeta maks joprojām vaļā

Lai arī Rīgas dome (RD) Oļega Burova (GKR) vadībā paspējusi izziņot, cik šā gada pašvaldības budžeta projekts ir labs un sociāli orientēts, tas joprojām nav apstiprināts. Arī iespēja, ka tas tiks pieņemts vēl šī sasaukuma laikā, kļūst aizvien mazāk ticama. Saskaņa turpina uzstāt uz Burova nomaiņu un, kamēr tas nav noticis, sola nepiedalīties nevienā komiteju sēdē, kur tiek skatīts budžeta projekts. Sagatavoto budžeta projektu negrasās atbalstīt arī opozicionāri, atgādinot, ka nemaz nav piedalījušies tā izstrādē.

Budžets politiskās krīzes apstākļos

Šīs nedēļas vidū Rīga, iespējams, paliks bez oficiālas vadības. Pagājušajā nedēļā no amata tika atbrīvoti vicemēri Anna Vladova (Saskaņa) un Druvis Kleins (deputātu bloks Rīgai!), bet trešdiena ir pēdējā diena, lai notiktu sēde arī par mēra Oļega Burova (GKR) atbrīvošanu.

Arī Rīga nākamo gadu sāks ar pagaidu budžetu

Rīgas pašvaldība nākamā gada budžetu plāno pieņemt tikai tad, kad būs apstiprināts valsts 2019. gada budžets - līdz tam pašvaldība strādās ar 1/12 daļu no pērnā gada budžeta, kā arī neuzsāks nevienu jaunu programmu, aģentūrai LETA apstiprināja galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa).

Apstiprina Rīgas 2017.gada budžetu ar 28,8 miljonu eiro deficītu

Rīgas dome otrdien apstiprināja pašvaldības 2017.gada budžetu, kurā pašvaldības ieņēmumi plānoti 865 715 142 eiro apmērā un izdevumi paredzēti 894 541 599 eiro apmērā, veidojot budžeta deficītu 28 826 457 eiro jeb 3,3% no ieņēmumiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide