Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas

Tiesa nepieņem divu partiju pieteikumu lietā par tiesībām uz bezmaksas raidlaiku sabiedriskajos medijos priekšvēlēšanu laikā

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams nav pieņēmis Centra partijas un partijas Vienoti Latvijai pieteikumu, kurā partijas sūdzējušās par Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio atteikumiem partijām piešķirt bezmaksas raidlaiku sabiedriskajos medijos Rīgas domes priekšvēlēšanu laikā, aģentūrai LETA apstiprināja tiesā.

Kad politiķi priekšvēlēšanu laikā kļūst par influenceriem

Līdz ar augusta beigās gaidāmo Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu oficiālā aģitācijas perioda sākšanos politiķu un politisko spēku reklāmas kā sēnes pēc lietus saradās arī sociālajos tīklos. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) Dienai norāda, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā ir paredzēti vairāki nosacījumi aģitācijas veikšanai internetā, tostarp sociālajos tīklos. Šeit aģitācijas ierobežojumi gan attiecināmi uz tiem gadījumiem, par kuriem ir samaksāts.

Kandidātu komanda bez pārsteigumiem

Kopš jūnija beigām, kad partija KPV LV rīkoja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu saraksta prezentācijas pasākumu, nav notikuši nekādi satricinājumi, un toreiz pieteiktie saraksta līderi patiešām pirmajās pozīcijās ir arī atrodami. Tāpat nav mainījusies toreiz pieteiktā priekšvēlēšanu programma. Taču nu ir pieejams pilns deputātu kandidātu saraksts, kurā iekļauts 61 cilvēks, – tikai divu pietrūkst līdz atļautajam maksimumam.

Četri saraksti Rīgas domes vēlēšanās izceļas ar nelielo kandidātu skaitu

No kopumā 15 deputātu kandidātu sarakstiem, kas iesniegti Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanām, visi 63 atļautie kandidāti ir deviņos sarakstos, bet KPV LV līdz limitam trūkst vien divu uzvārdu. Taču četri politiskie spēki cīņā par RD deputātu vietām devušies ar tik nelielām komandām, ka pat visu četru sarakstu kandidātu kopskaits nesasniedz vienai partijai atļauto skaitu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide