Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien atbalstīja sabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio - apvienošanu, un šī jautājuma virzīšanu skatīšanai Saeimā.
Kultūras ministrija (KM) mediju politikas pamatnostādnēs nepiedāvās sabiedriskā medija apvienošanas koncepciju, jo šis jautājums ir Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) kompetencē, norāda Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
Koalīcija vienojusies noņemt steidzamību grozījumiem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas paredz sabiedrisko mediju apvienošanu, pirmdien preses konferencē norādīja valdību veidojošo partiju politiķi.
Latvijas Radio darbinieki ir parakstījuši atklāto vēstuli, pieprasot apturēt sabiedrisko mediju apvienošanu un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma grozījumu pieņemšanu, aģentūru LETA informē radio.
Sabiedriskie mediji pārrunās informācijas pārbaudes principus un kārtību, aģentūrai LETA norādīja portāla LSM.lv un VSIA Latvijas Radio pārstāvji, komentējot ceturtdien, 8.decembrī, publiskoto viltus ziņu par personas nāvi.
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) cer, ka Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Radio kā viens sabiedriskais medijs darbu varētu sākt 2024.gada februārī vai martā, piektdien konferencē Kāda ir sabiedriskā medija loma kvalitatīvas informatīvās telpas veidošanā? sacīja SPELP vadītājs Jānis Siksnis.
Tiesībsargs aicina Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portālu Lsm.lv un VSIA Latvijas Televīzija nodrošināt sporta pārraižu pieejamību cilvēkiem ar redzes traucējumiem.