Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Sabiedriskie mediji

Vai sapņu pilis no rīta nesabruks ?

Dažas pazīmes liecina, ka pavisam drīz mūs sagaida jauna, skaista dzīve, jo teju jau finiša taisni sarkaniem vaigiem sasniedzis maratonists ar jauno sabiedrisko mediju likumu stafetes kociņa vietā. Vai tas nozīmēs arī labāku dzīvi sabiedriskajiem, nesabiedriskajiem medijiem un sabiedrībai kopumā? Par to spriest pāragri. Tomēr jau tagad skaidrs, ka būs pārmaiņas. SestDiena lūko, kādas tās būs.

Saeima rosina mainīt sabiedrisko mediju valdes locekļu atlases kārtību

Saeimas deputāti ceturtdien, 6.jūnijā, pirmajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Tie paredz precizēt sabiedrisko mediju valdes locekļiem izvirzāmās prasības un atlases procedūru, kā arī valdes atsaukšanas kārtību.

Brīdina par iespējamu Latvijas Radio 4 slēgšanu

Sabiedriskie mediji un to kapitāldaļu turētāji ceļ trauksmi par iespējamu Latvijas Radio 4 un portāla Lsm.lv angļu un krievu valodas versiju darbības pārtraukšanu finansējuma trūkuma dēļ.

Saeimas komisija: Precendenti ar NEPLP atkal apliecina jauna sabiedrisko mediju regulējuma nepieciešamību

Precedenti, kas saistīti ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbību, vēlreiz apliecina, ka iespējami ātrāk nepieciešams pieņemt jaunizstrādāto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu. Tā trešdien pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes atzīmēja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV), vēsta Saeimas Preses dienests.

Klapkalne: Gandrīz visus VK ieteikumus Latvijas Radio jau izpildījis vai uzsācis to ieviešanu

Valsts kontroles (VK) revīzijas secinājumi ir nepatīkami, bet ne pārsteidzoši – tomēr konstatētās nepilnības par 2016. un 2017. gadu ir bijušas Latvijas Radio valdes dienaskārtībā jau kopš stāšanās amatā pērnā gada oktobrī, un lielākā gaļa ieteikumu jau izpildīti vai uzsākta to ieviešana, portālam Diena.lv, atbildot uz VK revīzijas secinājumos pausto, informēja Latvijas Radio vadība.

VK: Sabiedriskā pasūtījuma izpildei piešķirtie miljoni netiek labi pārvaldīti

Sabiedriskais pasūtījums, kura nodrošināšanai sabiedriskajiem medijiem ik gadu no valsts budžeta piešķir vairāk nekā 20 miljonus eiro, realitātē netiek labi pārvaldīts un nebalstās vispusīgi izpētītās sabiedrības vajadzībās, revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Sabiedriskā pasūtījuma nodrošināšanai finansējums tiek piešķirts no valsts budžeta. 2017. gadā Latvijas Radio tika piešķirti 7,4 miljoni eiro, bet Latvijas Televīzijai (LTV) - 14,5 miljoni eiro.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide