Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Saeimas deputāti

Pusgada laikā administratīvi sodīti 14 Saeimas deputāti

Laika posmā no šī gada 9. aprīļa līdz 22. oktobrim pie administratīvās atbildības saukti 14 Saeimas deputāti. Par to Saeimai ceturtdien, 25. oktobrī, ziņojumu sniedza Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs.

Deputātus uztrauc debašu kultūra

Saeimas rudens sesijas pēdējā sēde allaž ir aizritējusi Ziemassvētku noskaņās, taču šogad daži opozīcijas deputāti parūpējās, lai pēc šīs sēdes paliktu mieles, otrdien vēsta laikraksts Diena. Izmantojot debates par neuzticības izteikšanu labklājības ministram Jānim Reiram (Vienotība) un finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS), kuru atrašanās amatā nekādā veidā nebija apdraudēta, Saskaņas deputāts Andrejs Elksniņš no Saeimas tribīnes izkliedza vārdus, kuri ne vienam vien deputātam esot likuši sastingt.

Nebūt ķīlniekiem

Lasot ziņas par deputātu priekšlikumiem nākamā gada budžeta izdevumu daļā, iedomājos, vai droši vien labu gribošie parlamentārieši paši apzinās, cik pazemojošā situācijā viņi var nostādīt aplaimotos. Jo, manuprāt, ir pazemojoši, ja visnotaļ vērtīgu kultūras vai sociālo projektu iecerētājiem jārēķinās ar šķībiem skatieniem – ā, jūs to naudu dabūjāt pa "sētas durvīm".

Deputātiem kompensācijas arī vasarā

Saeimas deputāti ir atsākuši darbu rudens sesijā. Ceturtdien notiks pirmā Saeimas sēde pēc deputātu vasaras brīvdienām. Precīzāk ir to dēvēt par sesiju starplaiku. Parlamentāriešiem vasarā atvaļinājums nepienākas, un par šiem diviem mēnešiem - jūliju un augustu - viņi saņem gan atalgojumu, gan arī transporta izdevumu un dzīvojamo telpu īres kompensācijas, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide