Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -5 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. februāris
Selga, Silga, Sinilga, Agate

Saules paneļi

Līdz šim lielākais darījums Rīgas ostā – investīcijas Spilves saules parkā

22. novembrī ar veiksmīgu rezultātu noslēdzās Rīgas brīvostas pārvaldes rīkotā izsole par teritorijas nomas tiesībām saules enerģijas parka attīstīšanai Spilves pļavās. Atklātā izsolē piedalījās trīs starptautiskas kompānijas, un sīvā konkurencē pēc 92 veiktiem vairāksolījumiem par tās uzvarētāju atzīts Lietuvas saules parku attīstītājs UAB Saules Graža. Izsoles uzvarētājam pēc līguma noslēgšanas ar Rīgas brīvostu turpmāko piecu gadu laikā būs jāveic saules parka un sadales infrastruktūras attīstība. Kopējās investīcijas parka izveidei pēc Rīgas brīvostas pārvaldes aplēsēm pārsniegs 90 miljonus eiro.

Rīgas ostā plāno veidot lielāko saules paneļu parku Latvijā

Rīgas ostā Spilves pļavās veidos lielāko saules paneļu parku Latvijā ar nominālo jaudu vismaz 100MW un plānoto elektroenerģijas izstrādi vismaz 100000MWh gadā, kas atbilst vidēji lielas Latvijas pilsētas elektroenerģijas gada patēriņam. Tas ir pirmais solis vērienīgā Spilves industriālā parka kompleksa izveidē.

Jumts elektrības ieguvei

Vasarnīcas, dārza mājas vai ēkas lauku īpašumos arvien biežāk saimnieki izvēlas aprīkot ar saules baterijām. Šie paneļi, ko novieto uz jumta, nebojā skatu un spēj saražot alternatīvas elektrības daudzumu kā papildu enerģijas avotu vai sniedz iespēju tikt pie gaismas tur, kur cita elektrība kaut kādu iemeslu dēļ nav pieejama.

Nīderlandē saules bateriju celiņš pusgadā saražo 3000 kw/h

Pagājušajā gadā Nīderlandē uzstādītais 70m garais riteņbraucēju celiņš pusgada laikā saražojis 3000 kw/h elektrības, kas esot gana daudz, lai ar enerģiju nodrošinātu viena cilvēka mājsaimniecību veselu gadu, vēsta Al Jazeera. 

Ķīna un ES sāk pārrunas par nesaskaņām saistībā ar saules paneļiem

Ķīna un Eiropas Savienība (ES) piektdien sāka ministru līmeņa sarunas, kurās abas puses centīsies atrisināt nesaskaņas saistībā ar saules paneļu importu un citus biznesa jautājumus laikā, kad saspīlētā situācija abu pušu starpā draud izraisīt tirdzniecības karu.

Saules paneļu uz Gaismas pils jumta tomēr nebūs

Vienlaicīgi LNB Uzraudzības padome nolēma, ka priekšlikumu uzstādīt saules paneļus varētu izskatīt kontekstā ar LNB infrastruktūras nākamo būvniecības kārtu īstenošanu, meklējot piedāvājumu ar lielākiem zaļās enerģijas atdeves rādītājiem un izdevīgāku finansiālo risinājumu.

Eksperti: Saules paneļi uz LNB jumta būtu zīme, ka tā ir Latvijas nākotne

Vērtējot nepieciešamību uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jumta izvietot saules paneļus, enerģētikas un atjaunojamās enerģijas nozares eksperti atbalsta šo ideju, turklāt norāda, ka tas dabā paradītu, ka tehnoloģija Latvijā var strādāt, kā arī veicinātu tehnoloģijas atpazīstamību un plašāku izmantošanu.

Saules paneļus uz Gaismas pils jumta aizstāv kā simbolu

Lai gan saules paneļu izgatavošana un piegāde Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajai ēkai varētu izmaksāt teju divas reizes vairāk, nekā sākotnēji lēsts, būvnieki uzskata - uz to nevajadzētu skatīties tīri matemātiski, bet arī simboliski. Savukārt ekspertu viedokļi dalās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide