Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sirds veselība

Mirdzaritmija – viens no bīstamākajiem insulta riska faktoriem

Sirds un asinsvadu sistēmas kaites Latvijā joprojām ir nāves iemesls numur viens. Arī Eiropā šīs slimības ir mirstību izraisošu faktoru topa augšgalā, taču mūsu reģions, Austrumeiropa, uz pārējās Eiropas fona izceļas ar sliktākiem rādītājiem, it sevišķi, salīdzinot ar Vidusjūras reģiona valstīm.

Bez maksas varēs pārbaudit sirds veselību

Par godu Pasaules sirds dienai pirmdien, 29.septembrī, Rīgas iedzīvotāji varēs bez maksas pārbaudīt sirds veselību un piedalīties informatīvos pasākumos par rīcību pēkšņu sirds saslimšanu gadījumā, aģentūru LETA informēja biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa.

Aizdomas par populāra pretsāpju līdzekļa negatīvu ietekmi uz sirds veselību

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) šomēnes ir sākusi ibuprofēnu saturošu zāļu vērtēšanu, jo pastāv bažas, ka augstas tā devas var radīt kardiovaskulārus riskus jeb negatīvi ietekmēt sirds un asinsvadu veselību.Kā aģentūra LETA uzzināja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA), bažas ir saistītas tikai ar augstu ibuprofēna devu - 2400 miligramiem dienā - ilgstošu lietošanu.

Infarktus ārstēs ar cilmes šūnām un GPS

Šodien - 9. septembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra Invazīvās kardioloģijas laboratorijā tiks veikta Baltijā pirmā cilmes šūnu implantēšana sirds muskuļa sieniņā jeb miokardā, izmantojot īpaši precīzu tehnoloģiju, kas līdzinās GPS.

Smēķētājām lielāki sirds slimību riski

Sen zināms, ka smēķētājiem pastāv risks iedzīvoties sirds slimībās. Tagad zinātnieki pārliecinājušies, ka starp smēķētājiem, sievietēm ir lielāks sirds slimību risks nekā vīriešiem, raksta BBC Health. Risks saslimt daiļajam dzimumam izrādījās par 25% augstāks, liecina Minesotas universitātes zinātnieku vairāk nekā 30 gadus ilgais pētījums.

Stress veicina sirdslēkmes

Ieildzis stress veicina sirdslēkmju risku, jo stresa hormoni paaugstina asinsspiedienu un liek sirdij sisties ātrāk. Pētījumi rāda, ka stress šo risku palielina pat trīs reizes. Risks palielinās arī tad, ja stresa pārņemtie, lai nomierinātos, izmanto neveselīgus ieročus - smēķēšanu vai alkohola lietošanu.

Pasaules Sirds diena - Rīgas centrā

Pasaules Sirds dienai veltīts pasākums notiks 28.septembrī no plkst. 11:00 līdz 16:00 Rīgā Vērmanes dārzā. Pasākuma laikā visiem interesentiem būs iespēja par brīvu izmērīt asinsspiedienu un saņemt bezmaksas informatīvoas materiālus par sirds veselību.

29.septembrī atzīmē Pasaules sirds dienu

Kā ikkatru gadu 29.septembrī visa pasaule atzīmē Pasaules sirds dienu. Arī MFD Kardiocentrs šīs dienas ietvaros piedāvā iespēju cilvēkiem veikt bezmaksas procedūras sirds riska faktoru noteikšanā, kā arī uzklausīt profesionālu kardiologu ieteikumus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide