Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Skolotāju atalgojums

Trīs modeļi pedagogu algām

No nākamā mācību gada 1. septembra plānots ieviest jaunu pedagogu darba samaksas aprēķina modeli, atsakoties no iepriekšējā «nauda seko skolēnam». Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā trīs iespējamos variantus. Nozarē strādājošie uzteic IZM vēlmi uzturēt dialogu ar visām iesaistītajām pusēm, taču pašus modeļus vērtē kritiski, norādot, ka kapitālu izmaiņu tajos nav un iepriekšējais princips joprojām saglabā savas pozīcijas.

Visu pedagogu algas augs

Valdības pēdējā brīža lēmums novērsis Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku asociācijas (LIZDA) ieplānoto piketu, pieprasot celt algas ne tikai vispārējās, interešu un profesionālās izglītības pedagogiem, bet arī augstskolu un koledžu mācībspēkiem. Ministru kabinets jau jūnijā paziņoja par savu gatavību kāpināt skolotāju darba samaksu no 750 līdz 790 eiro par 30 stundu likmi, kā to paredz LIZDA un valdības vienošanās.

Ārkārtējās situācijas apstākļos pedagogu algas saglabāsies pilnā apmērā

Beidzoties skolēnu pavasara brīvlaikam, nākamnedēļ atsāksies mācības, taču tās līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī tiks organizētas attālināti. Lai arī pedagogu aprindās manāmas bažas par atalgojuma apmēru, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda – jaunie apstākļi nekādi neietekmēs pedagogu atalgojumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide