Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Somija

Somija ES prezidentūrā uzsvērs ilgtspēju

Cīņa pret klimata pārmaiņām un Eiropas Savienības (ES) pilsoņu aizsardzība pret dažādiem apdraudējumiem, tostarp kiberuzbrukumiem, būs vieni no galvenajiem uzdevumiem, kurus sev ir izvirzījusi Somija, no 1. jūlija uz sešiem mēnešiem pārņemot ES Padomes prezidentūru.

Rinne atklāj Somijas ES prezidentūras prioritātes

Somija, 1.jūlijā kļūstot par Eiropas Savienības (ES) prezidējošo valsti, pievērsīs lielu uzmanību ES lomai cīņā pret klimata izmaiņām un stiprinās bloka līdera pozīcijas šajā sfērā, trešdien paziņojis Somijas premjerministrs Anti Rinne.

Somijas parlamenta vēlēšanas varētu uzvarēt sociāldemokrāti

Somijā svētdien notiek parlamenta vēlēšanas, kurās pirmo reizi pēdējo 20 gadu laikā uzvarēt varētu sociāldemokrāti (SDP). Anti Rinnes vadītie sociāldemokrāti, kas plāno palielināt nodokļus, lai uzturētu dāsno labklājības valsti, jau gandrīz gadu aptaujās atradušies vadībā, jo daudzi somi ir nobažījušies par sabiedrisko pakalpojumu un labklājības valsts nākotni, strauji pieaugot pensionāru proporcionālajam skaitam.

Sociāldemokrāti – favorīti Somijas vēlēšanās

Pasaules laimīgākās valsts Somijas pilsoņi svētdien dosies pie vēlēšanu urnām, lai izraudzītos 200 parlamenta – Eduskuntas – deputātu. Pirmsvēlēšanu aptaujas rāda, ka vislabākās izredzes uzvarēt un veidot nākamo valdību ir pašreiz lielākajam opozīcijas spēkam Sociāldemokrātiskajai partijai (SDP), bet līdzšinējā valdībā pārstāvētās trīs centriski labējās partijas zaudēs vairākumu. Mēnesi pirms vēlēšanām koalīcijas valdība izjuka, jo partijas nespēja vienoties par veselības un sociālās aprūpes sistēmas reformu.

Veselības aprūpe politisko cīņu priekšplānā

Iepriekšējās nedēļas nogalē Somijā par atkāpšanos paziņoja Centra partijas pārstāvja Juhas Sipiles vadītā valdība. Šāds solis sperts tikai mēnesi pirms šajā valstī gaidāmajām parlamenta jeb Eduskuntas vēlēšanām – tās paredzētas 14. aprīlī. Par atkāpšanās iemeslu oficiāli nosaukta valdības nespēja pilnvaru termiņa laikā pabeigt ieilgušās sociālās un veselības aprūpes sistēmas reformas jeb precīzāk – nespēja iesniegt parlamentam reformu priekšlikumus.

Atkāpjas Somijas valdība

Somijas valdība, kas bijusi spiesta atteikties no plāniem reformēt veselības aprūpes sistēmu, piektdien atkāpsies, paziņojusi prezidenta kanceleja.

ANO komiteja: Somija pārkāpusi sāmu politiskās tiesības

Somija pārkāpusi savu sāmu tautības iedzīvotāju politiskās tiesības, pirmdien atzina ANO Cilvēktiesību komiteja, norādot, ka Helsinki pārkāpuši pamatiedzīvotāju tautas tiesības uz "iekšējo pašnoteikšanos".

Trampa izteikumi rada jautrības vētru Somijas sociālajos tīklos

ASV prezidents Donalds Tramps, viesojoties mežu ugunsgrēku postītajā Kalifornijas štatā, kārtējo reizi ir sagādājis iedvesmas avotu interneta asprāšiem. Tramps, atsaucoties uz Somijas prezidentu, sacīja, ka somi "grābj un tīra" mežus, lai novērstu ugunsgrēkus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide