Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Otrdiena, 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Speciālisti

EM: Nākotnē trūks speciālistu ar profesionālo izglītību

Nākotnē radīsies jaunas darbavietas augstākās kvalifikācijas profesijās, bet trūks speciālistu ar profesionālo izglītību, teikts Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā informatīvajā ziņojumā par vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognozēm.

Strīdas par trūkstošo speciālistu piesaisti no ārvalstīm

Saraksts ar 303 profesijām, kurās ar atvieglotiem nosacījumiem Latvijai varētu piesaistīt speciālistus no ārzemēm, šobrīd ir diskusiju krustugunīs. Viedokļi par to, kurās profesijās bez trešo valstu pilsoņiem vairs nevar iztikt, atšķiras, līdz ar to šis jautājums valdībā vēl netiek skatīts, otrdien vēsta avīze Diena.

Latvijas speciālistus vervē arī amerikāņi

Tā saukto Latvijas gudro galvu vervēšana darbam ārvalstīs ir daudzu nozaru problēma. Īpaši par to sūdzas mediķi. Valsts nespēj nodrošināt pienācīgu atalgojumu rezidentūras laikā, un tas atvieglo darbu starptautiskajām aģentūrām, kas meklē augstas klases profesionāļus darbam, piemēram, Vācijā, Anglijā vai citviet.

Speciālisti iebilst pret Izglītības ministrijas ieceri agresīvos skolēnus sodīt ar mājas arestu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātie Ministru kabineta (MK) noteikumu grozījumi, kas skolām ļaus agresīvus pamatskolas vecuma skolēnus nosūtīt izglītošanai mājās, galvenokārt palīdzēs tiem bērniem, kurus šādi klasesbiedri apdraud, atzīst Izglītības departamenta direktora vietniece vispārējās izglītības jomā Inita Juhņēviča. Tie palīdzēšot arī pašiem nekārtības cēlājiem, uzsver gan ministrija, gan bērnu tiesību aizstāvji. Tomēr, kā konkrēti viņu situāciju tas uzlabos, neviens nepaskaidro.

Dienas replika: IT speciālistu trūkums valstī var likties paradokss

Ievērojot arvien lielāko tehnoloģiju klātbūtni mūsu dzīvē un jo īpaši jaunās paaudzes draudzīgās attiecības ar tām, ziņa, ka Latvijas darba tirgū ir ievērojams informāciju tehnoloģiju (IT) speciālistu trūkums, var likties paradokss. Kā tad tā - jaunie virtuālajā dzīvē pavada daudz laika, māk «nokačāt» visu, ko vēlas, lieliski pārzina dažādas aplikācijas, bet profesionālā līmenī ķimerēties ar it kā sirdslietu negrib?!

IT speciālistu trūkums skaidrojams ar tirgus pieprasījumu un demogrāfisko situāciju

Augstskolas iespēju robežās sagatavo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistus, taču labu kadru trūkums saistāms ar pašu jauniešu nemotīvētību un milzīgo tirgus pieprasījumu. Šādu skaidrojumu tam, kāpēc Latvijā trūkst informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti, portālam Diena.lv minēja vairāku IT uzņēmumu pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide