Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Termiņuzturēšanās atļaujas

Tukšie solījumi Zentenes pilī

Aptuveni pusotras stundas braucienā no Rīgas atrodas Zentenes pagasts. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, tur ir mazākais iedzīvotāju skaits Tukuma novadā – šā gada sākumā Zentenes pagastā bija mazāk nekā 500 iedzīvotāju. 2009. gadā mazā skolēnu skaita dēļ tika aizvērta Zentenes pamatskola, kas atradās Zentenes pils ēkā. Pašu ēku pēc nepilniem diviem gadiem – 2011. gada aprīlī – pašvaldība par 131 tūkstoti latu (186 tūkstošiem eiro) pārdeva Krievijas pilsonim Sergejam Bestuževam. Pirkuma līgumā tika noteikts, ka jaunajam īpašniekam triju gadu laikā jāuzlabo ēkas tehniskais stāvoklis ne mazāk kā par diviem miljoniem eiro, tomēr nekādi uzlabojumi joprojām nav veikti. Sēmes un Zentenes pagasta pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča Dienai atzīst, ka saziņa ar Bestuževu nevedas raiti, bet iespēja tiesas ceļā no viņa piedzīt zaudējumus, kas radušies, pili savlaicīgi neapsaimniekojot un neieguldot tās atjaunošanā paredzētos līdzekļus, esot niecīga.

Astoņu gadu laikā termiņuzturēšanās atļauju saņēmēji Latvijā ieguldījuši 1,47 miljardus

Laika posmā no 2010. gada 1. jūlija līdz 2018. gada 30. jūnijam nerezidentu ieguldījumi, kas saistīti ar termiņuzturēšanās atļauju (TUA) saņemšanu, bija 1,473 miljardi eiro, liecina informatīvais ziņojums par Imigrācijas likuma 23. panta pirmās daļas 3., 28., 29., 30. un 31. punktā paredzēto noteikumu īstenošanas gaitu un rezultātiem, ar kuru otrdien iepazinās valdība.

Veicot ieguldījumu kapitālsabiedrībā TUA saņemšanai, papildus būs jāsamaksā 10 000 eiro

Saeimas deputāti šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma apjomīgus grozījumus Imigrācijas likumā, cita starpā veicot izmaiņas kārtībā, kādā termiņuzturēšanās atļauju varēs iegūt, ieguldot kapitālsabiedrībā. Noteikts, ka, lai šādā veidā iegūtu uzturēšanās atļauju, papildus vēl būs jāsamaksā nodeva valsts budžetā - 10 000 eiro.

Pirmie termiņuzturēšanās atļauju saņēmēji piesakās pastāvīgajām atļaujām

No tiem ārzemniekiem, kas pirms pieciem gadiem ieguva pirmās termiņuzturēšanās atļaujas pret nekustamo īpašumu, saņemti jau trīs pieteikumi pastāvīgajai uzturēšanās atļaujai, ceturtdien vēstīja telekanāls LNT.Pirms pieciem gadiem ieviešot iespēju iegūt termiņuzturēšanās atļauju pret nekustamo īpašumu, tika noteikts, ka tās maksimālais termiņš būs pieci gadi.

Pētījums: Arvien vairāk cittautiešu vēlas palikt dzīvot Latvijā

Arvien vairāk cittautiešu vēlas palikt dzīvot Latvijā, noskaidrots pētījumā par trešo valstu pilsoņu portretu Latvijā.Pēdējo gadu laikā gan termiņuzturēšanās atļauju (TUA), gan pastāvīgo uzturēšanās atļauju (PUA) īpašnieki arvien biežāk plāno palikt Latvijā ilgāku laiku vai pavisam. Pētījumā norādīts, ka 2009.

Kols: Pietiks spekulēt ar mītiem par TUA ekonomiskajiem ieguvumiem

Sabiedrībā cirkulē un tiek izplatīti vairāki mīti par to, ka termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) un Austrumvalstu iebraucēju ierašanās uz dzīvi Latvijā ir ekonomiski izdevīga un spēj novērst Latvijas ekonomiku no panīkuma. Tomēr šie priekšstati ir maldīgi, jo TUA izsniegšana pret īpašuma iegādi ir apdraudējums ar ilgtermiņa negatīvu ietekmi uz ekonomiku un sociālo situāciju, kas padziļinās sabiedrības šķelšanos un emigrāciju, nepamatotās dzīves dārdzības dēļ.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide